Anna Škáchová měla ordinaci dlouhá léta v prachatické poliklinice. Ta sice před pár lety provoz ordinace ukončila s odchodem do penze. Dermatologie ale ve městě dlouhodobě chyběla a pacienti museli hledat obornou pomoc v Českých Budějovicích, Vimperku či Strakonicích. „Návratem kožní ambulance bude efektivně naplněna potřeba tolik chybějící zdravotní péče v tomto oboru pro obyvatele Prachatic a okolí. Péče v kožní ambulanci je nasmlouvána pro pacienty všech zdravotních pojišťoven," řekl ředitel prachatické nemocnice Michal Čarvaš.

Ordinace MUDr. Anny Škáchové bude pacientům k dispozici po předchozím objednání ve dnech pondělí a úterý, vždy od 7.30 do 14 hodin. „Kožní ordinaci pacienti najdou ve třetím patře hlavní budovy nemocnice vedle onkologické ambulance. První objednávky lze uskutečnit už v pátek 2. Června od 8 do 12 hodin na čísle 606 676 836,“ dodal ředitel nemocnice. V dalším období se lze telefonicky objednávat vždy v pondělí a v úterý od 13 do 15 hodin.

Další novinka moderní doby čeká na pacienty prachatické nemocnice za pár týdnů. „Pro zkvalitnění našich služeb a zvýšení komfortu pacientů připravujeme ke konci června on-line objednávací kalendář,“ dodal Michal Čarvaš. Kalendář bude k dispozici na webových stránkách Nemocnice Prachatice.

Dopravní značení v areálu se změnilo

Před několika dny se změnilo dopravní značení na parkovištích v areálu Nemocnice Prachatice. Pro pacienty, kteří jsou držiteli karty ZTP bylo vyznačeno šest míst u zadního vchodu do areálu nemocnice. Dvě místa jsou naproti radiodiagnostickému oddělení, dvě naproti JIP a dvě u hemodialýzy. „Snažíme se zkrátit cestu zdravotně postižených pacientů na vyšetření a zvýšit jejich komfort při pohybu po areálu nemocnice,“ vysvětlil Michal Čarvaš.

Další změna dopravního značení se v prachatické nemocnici dotkla nástupních ploch pro vozidla hasičského záchranného sboru. Tyto plochy byly žlutými kříži vyznačeny před JIP a podél budovy radiodiagnostiky u zadního vchodu. Na těchto křížích by v případě požáru nebo evakuace stála vozidla hasičů. Další žluté kříže pak označují místa pro sanitky dopravní zdravotní služby pro nakládání a vykládání pacientů u zadního vchodu.

Nová pračka víc vypere a ušetří práci

V pátek 26. května byla v prachatické nemocnici uvedena do provozu nová hygienická pračka. Ta byla vysoutěžená ve veřejné zakázce a dodala ji firma Pragoperun. Pračka najednou vypere až 90 kg prádla. Nahradila původní pračku z roku 1992. „Pořízení nové pračky přinese úspory ve spotřebě vody, elektřiny a také času zaměstnanců. Nemocnice díky tomu bude moci nabídnout rychleji vyprané prádlo na oddělení a nabídnout své služby více externím odběratelům,“ vyjmenoval výhody nové pračky ředitel nemocnice. Navíc pračka ulehčí práci pracovníkům prádelny, protože ergonomicky formovaná pro snazší nakládku i vykládku prádla. Tvar pračky zároveň zajistí větší bezpečnost pro manipulaci.