Krajští zastupitelé schválili v uplynulém týdnu příspěvek 5,8 milionu korun pro poskytování pobytových a terénních sociálních služeb 
v Netolicích. Netolický Domov pro seniory Pohoda tak bude v letošním roce hospodařit se zhruba pětadvaceti miliony korun.

Rozpočty:Netolický domov pro seniory má přes osmdesát uživatelů služeb. Rozpočet pro letošní rok je pětadvacet milionů korun, od kraje získá 5,8 milionu.
Prachatický Domov pro seniory mistra Křišťana má pětadevadesát uživatelů služeb, dotace, o kterou žádal, je sedm milionů korun.


„Jsme zvyklí, že finanční prostředky, které máme 
k dispozici, využíváme co nejefektivněji. Takže s rozpočtem pětadvacet milionů korun v letošním roce vyjdeme," říká ředitel domova Jiří Vít. Dalších pět set osmdesát tisíc korun domov získá od zřizovatele, tedy města Netolice. Podle slov ředitele Víta sice provoz domova bude pokrytý, bolavé místo ovšem existuje. „Jsou to zastaralé technologie. Například v kuchyni, prádelně, ale také 
v kotelně," hodnotí ředitel. Zmíněné vybavení je v provozu v podstatě celoročně 
a staré je dvanáct let. „Pokud bychom mluvili o obnově, tak tři miliony korun bychom potřebovali jen na výměnu kotlů. Úspora energií by pak byla zhruba dvacetiprocentní. Další přibližně dva miliony korun jsou potřeba na obnovu ostatní technologie," odhadl ředitel netolického domova seniorů.


O sedm milionů korun státní dotace pak žádal Jihočeský kraj prachatický Domov pro seniory mistra Křišťana. „Ve finančním plánu na rok 2015 máme rozpočtováno zhruba třicet milionů korun na provoz sociální služby," upřesnila ředitelka domova Hana Vojtová.