Oproti prachatickým záchytným kotcům, kde hledají domov pro třináct psů, z toho tři štěňata, tak mají Netoličtí výhodu. „My se ani nesetkáváme s tím, že bychom tu měli psy umístěné dlouhodobě. V létě tu byla fenka dva měsíce, ale to byl extrém. Obvykle se rychle najde majitel. Často se totiž stává, že starší zvířata se opravdu jen zaběhla  a někdo už je hledá, nebo naopak odchytíme štěňata, kterých se někdo zbavil, a pro ty se zase daří najít domov poměrně rychle," vysvětluje Yveta Janotová.

Poslední štěně, které ke konci roku v kotci bylo, muselo mít dokonce dočasné ubytování ještě před tím, než našlo nový domov. „Byla zima, nebylo to rozumné, nechat jej v kotcích. Ale je pravda, že domov jsme mu našli brzo," poznamenala.

V letošním roce se navíc podařilo získat peníze, které město zainvestovalo do kotců. „Jinak v podstatě výdaje jsou hlavně se psím krmením," řekla k otázce peněz Yveta Janotová.

Na zastupitelstvech v letošním roce zazněly stížnosti některých zastupitelů, kterým se nelíbilo, že psi v kotcích štěkají a chtěli, aby byly kotce umístěny jinam. Dokonce vznikla vcelku paradoxní situace, kdy na stížnost, že jeden ze psů v kotcích štěká brzy ráno, musela Yveta Janotová reagovat slovy: „Ale ten pes už tam není."

Podle starosty města Oldřicha Petráška nemá město v tuto chvíli k dispozici jiné místo, kam by mohlo kotce umístit. To stávající je prý svojí polohou jedním z nejvhodnějších.

Do karet Yvetě Janotové nahrává mimo jiné i místní znalost. Proto často, když odchytne psa, rovnou kontaktuje jeho majitele. „Jsme malé město. Ve chvíli, kdy si jde majitel psa vyzvednout, zaplatí blokovou pokutu. Jsou samozřejmě případy, kdy tu končí pes opakované, protože jeho majitelé nedávají pozor. Takových psů je ale minimum," shrnula.