Na okresní soutěži mladých zdravotníků změřily své síly a dovednosti žáci ze zdravotnických kroužků z 13 základních škol z okresu Prachatice, celkem soutěžilo neuvěřitelných 24 družstev. Přivítal je i místostarosta města Prachatice Jan Klimeš a připomněl citát Pierra de Coubertina, zakladatele moderních olympijských her: „Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se!“ O vítězství zabojovat. Někomu se dařilo lépe, někdo se nechal zaskočit, někdo přišel poprvé obhlédnout si soutěž a vyzkoušet si, jak to půjde.

Na soutěžních stanovištích se děti setkaly nejen s ošetřením různých poranění, musely si poradit s pobodáním, poleptáním, pokousáním nebo zlomeninou klíční kosti, transportem zraněných, obvazovou technikou a významem dárcovství krve. O umístění družstev pak rozhodovalo i několik málo bodů a výsledky byly někdy velmi těsné.

Vítězi na 1. stupni byla ZŠ Husinec, na 2. stupni pak soutěžící z Místní skupiny ČČK Prachatice. Obě družstva tak čeká postup na krajské kolo, jež proběhne 30. května v Prachaticích. Marie Jandová, Zuzana Pelikánová, ČČK Prachatice