Rozbor možností, jak přihřívat vodu ve veřejném koupališti Hulák v Prachaticích, předložila radním Radovana Kutláková, ředitelka Sportovního zařízení Prachatice. Na to, že voda v Huláku je studená i v parných letních dnech, si Prachatičáci stěžují již dlouho. Vedení města i Sportovního zařízení dosud nechtělo vodu přihřívat prostřednictvím centrálního zásobování od Tepelného hospodářství. Už dříve se shodli na tom, že dohřívání by vyšlo příliš draze. Přitom zařízení na ohřev vody je součástí vybavení areálu od jeho otevření v roce 2007.

Varianty ohřevu:Nákup solárních panelů.
Nákup tepelných čerpadel.
Využití stávajícího zařízení na ohřev prostřednictvím centrálního zásobování teplem v kombinaci se solárními plachtami.


Při rozhodování měli radní i dispozici studii odborné firmy EGF Energy ze Sušice. To Prachatickému deníku potvrdil starosta Martin Malý. „Pokud vezmeme v úvahu pořizovací náklady na nákup alternativní technologie a jejich návratnost ve vztahu k provozním nákladům v porovnání s instalovanou technologií výměníku pro ohřev z městského systému v kombinaci se solární plachtou, pak nám vychází druhý způsob sice dražší, ale ne o tolik. Proto jsme se pro letošní rok rozhodli, vyzkoušet jej v praxi," ujistil starosta.


Teprve po skončení sezony, až bude město znát přesné náklady, rozhodne, zda v něm pokračovat, nebo se zaměřit na jinou možnost například prostřednictvím výhřevu solárním zařízením či přes tepelná čerpadla.


Ředitelka Sportovního zařízení včera ujistila, že porovnává cenové nabídky solárních plachet a za pár dní bude mít schůzku s odborníkem, s nímž hodlá konzultovat možnosti.