Party skončila. Zůstali jen čtyři poslední. Majitelé, nebo poslední návštěvníci? Přeživší globální katastrofy? Personál? Opilci, kteří si myslí, že jsou bohové? Falešní proroci, co blouzní o konci světa? Psychiatričtí pacienti na uzavřeném oddělení, co se nemohou zbavit nočních můr a temných představ? Inspirací pro vznik nejnovější inscenace Divadla Continuo s názvem Closing Time se staly mytologické příběhy, nejstarší dochované texty i nejmodernější vědecké teorie o vzniku a zániku světa, stejně jako fakt, že jsme součástí světa, který je dnes a denně konfrontován s představami globální katastrofy, ať klimatické, válečné nebo kosmické. „Navzdory zdánlivé vážnosti témat, kterými se v inscenaci zabýváme, v ní nechybí nadhled, poezie a humor,“ řekl umělecký vedoucí souboru a režisér inscenace Pavel Štourač. Jak je pro tvorbu Continua typické, i v nové inscenaci se snoubí jazyk fyzického divadla s živou hudební složkou, ale zejména se specifickou výtvarnou divadelní poetikou, která dokáže svou paradoxní univerzálností zachytit ty nejintimnější momenty člověka, srozumitelné dítěti i dospělému.

„Inscenace je koncipovaná pro šestimetrovou arénu obklopenou diváky. Čtyři performeři se tak ocitají v prostoru nerozděleném divadelní konvencí na jeviště a hlediště. Protože v tom veškerém ptaní po smyslu jsme všichni společně bez ohledu na všechny skutečné či domnělé rozdíly,“ dodal režisér chystané inscenace. Fyzický zážitek bezprostřední blízkosti divadelní akce umocňuje hudební a zvuková kompozice, jež vznikala po celou dobu zkoušení inscenace a na níž se podílejí všichni účinkující. „Hudebními nástroji“ pak jsou většinou zcela nehudební předměty, jejichž tóny, zvuky, rezonance a vibrace se spojují ve výsledné elektroakustické kompozici pod vedením Šimona Pužeje.

Closing Time - Zavíračka. Divadelní rituál za další den v podání souboru Divadlo Continuo. Co musíme udělat, aby ráno znovu vyšlo slunce? Premiéra: Pátek 31. května od 19 hodin ve Švestkovém dvoře v Malovicích. Vstupenky je možné zakoupit TADY.

Inscenace vznikla v režii uměleckého vedoucího souboru Pavla Štourače ve spolupráci s performery Kateřinou Šobáňovou, Sarou Bocchini, Granadou Gallego a Ivanem Vankem. Dramaturgem inscenace je dlouholetý spolupracovník souboru Marek Turošík a výtvarná koncepce inscenace je dílem Heleny a Pavla Štouračových.

Divadlo Continuo je mezinárodní nezávislý divadelní soubor založeným v roce 1992 Helenou a Pavlem Štouračovými. Sídlí a tvoří v jihočeských Malovicích na statku Švestkový Dvůr. Ve své tvorbě propojuje fyzické herectví s postupy loutkového divadla, živou hudbou a výraznou výtvarnou stylizací. Kromě toho se skupina od roku 1997 věnuje site-specific projektům v nedivadelních prostorách. Za více než 30 let své existence vytvořil soubor několik desítek inscenací a projektů a získal řadu ocenění.