S myšlenkou přišli zástupci žákovského parlamentu, kteří se pro mladší spolužáky nakonec stali i průvodci vánočními zvyky a postarali se i o to, že nechyběla ani vánočka, čaj a pochopitelně ani koledy.

Tematicky byla akce zaměřena na vánoční zvyky a tradice. "Dostali jsme příspěvek od sdružení rodičů, takže jsme si mohli dovolit koupit pro děti vánočky, cukroví, ovoce. Zástupci žákovského parlamentu si pro své spolužáky připravili sami veškeré informace o vánočních zvycích, připravili jsme malý betlém a děti si mohou vyrobit vlastní ozdobičku," uvedla Jana Kovářová, která je garantem žákovské rady.

Vánoční akce je jen jednou z mnohga, na kterých se zástupci žákovského parlamentu podílejí. S nápadem na tu včerejší ale přišli sami. "Když jsme v září připravovali, jaké akce bychom v letošním školním roce připravili, sami starší žáci přišli s tím, že když byli menší, měli na škole vánoční dílny. A že by rádi něco podobného udělali letos znovu. Iniciativa byla čistě na nich, takže si sami všechny podklady vyhledali a připravili. Mile mne překvapilo, jak se do příprav vložili, například muzikanti trénovali na dnešní vystoupení již od října. Scházeli se ve volném čase, aby to všechno dopadlo tak, jak má," doplnila Jana Kovářová.