Svatomařští již dokončili i přes nepřízeň počasí rozsáhlou rekonstrukci místního sportoviště.
„Hlavním důvodem k přístavbě šaten byly nedostačující prostory pro naše sportovce, ale také v neposlední řadě zájem diváků. Při nepříznivém počasí se neměli návštěvníci utkání kam schovat. Zápasy totiž chodí pravidelně sledovat okolo čtyřiceti až padesáti diváků, a to skutečně všech věkových kategorií. Diváci teď mají k dispozici zakrytou terasu, která problém definitivně vyřešila. Stejně tak i nepříznivé počasí se podepsalo na délce trvání celé rekonstrukce. Získali jsme dotaci ve výši sto čtyřicet pět tisíc korun. Obec z vlastních zdrojů hradila tři sta dvacet tisíc korun,“ přibližoval novou chloubu obce její starosta František Linha.

Přístavba je napojena na stávající objekt a je od základu nová až po střechu.
„Jde samozřejmě o pohodlí diváků při sledování jednotlivých utkání, ale i samotných sportovců,“ upřesňoval dále starosta.

Podle jeho slov trvala Svatomařským rekonstrukce téměř rok. „Začali jsem v loňském roce v září a rekonstrukci jsme dokončili letos v dubnu. Před samotným otevřením nového sportoviště nám brání již jen kolaudační řízení, které nás čeká v příštím týdnu. Tím uzavřeme nejenom stavbu, ale i jarní fotbalovou část. V neposlední řadě ještě doděláme novou fasádu,“ hodnotil František Linha. Na zázemí šaten se těší nejenom sportovci, ale i diváci. „Avšak plnohodnotné využití nového sportoviště je čeká až na podzim, kdy začne další sezona fotbalové soutěže. I když o prázdninách tu budou například nohejbalové turnaje a podobně,“ uzavřel starosta.

„Já osobně na sportoviště nechodím, ale je to přínos především pro děti, které si tam často hrají a podobně. Stejně tak například zakrytá terasa má své opodstatnění, protože na fotbalových utkáních je vždy spousta diváků. Budou dobře ochránění proti případnému dešti,“ myslí si obyvatelka obce Dana Častová.