Jeho nájemník totiž nerespektuje pravidla týkající se zejména požární bezpečnosti objektu a také potom ta, která souvisejí s protihlukovým opatřením.

„Navíc nám nájemník dluží za vodné a stočné,“ stěžuje si starosta Netolic Oldřich Petrášek s tím, že současnému nájemníku již uložili termín na odstranění nynějších závad, a to do konce června.

„Tím jsme se snažili zachovat provoz kulturního domu,“ podotkl netolický starosta se slovy, že nájemník závady neodstranil a daný termín rozhodně nedodržel.

„Radní proto před několika dny rozhodli o vypovězení smlouvy. Výpověď jsme současnému nájemníkovi již doručili,“ upřesnil Oldřich Petrášek.

Zmínil se, že v tuto chvíli již Netoličtí ve spolupráci s právníkem připravují veškeré podklady a podmínky pro vyhlášení výběrového řízení. Už v tuto chvíli je podle slov Petráška asi pět nebo šest zájemců o zmíněný objekt.

„Uvidíme, s čím zájemci přijdou. Samozřejmě hlavním kritériem výběru dalšího provozovatele bude podnikatelský záměr a pochopitelně také nabízená cena,“ doplnil starosta Netolic Oldřich Petrášek.

„Rozhodně bych uvítala, kdyby byly diskotéky v místním kulturním domě zrušeny. To je ale už mnohaletý problém. Mně osobně samozřejmě nejvíce vadí hluk. Podle mě je dobře, že současný provozovatel dostal výpověď, když nerespektoval podmínky. Nyní už záleží jen na tom, co tam bude dál. Snad už to diskotéky nebudou,“ vyjádřila se k situaci jedna z obyvatelek Netolic.