A včera začali s rekonstrukcí kina, která umožní promítání filmů v digitální podobě a také ve 3D kvalitě.

Podle tvrzení místostarosty městyse Rudolfa Touška přitom práce neohrozí tradiční páteční promítání, na jehož programu je tentokrát česká komedie Probudím se včera. „Ta se bude ještě promítat v analogové podobě. Diváci rozhodně o film ochuzeni nebudou, práce jsou nastaveny tak, aby se dalo promítat," ujistil Rudolf Toušek.

Jak dále informoval místostarosta, začaly včera práce stěhováním jedné z promítaček a přípravou prostoru pro další práce. „Zejména bylo nutné vyklidit promítací kabinu a nachystat vše potřebné pro rozvod kabelů," upřesnil Rudolf Toušek. V kině se neobjeví jen nové plátno a promítací technika. Nově bude vyřešeno také ozvučení sálu, což je jednou z podmínek pro udělení licence k promítání filmů.

„Řemeslníci jsou ubytovaní přímo v městysi a pracují od rána až do pozdních odpoledních hodin. Podle plánu by tak mělo být hotovo nejpozději začátkem příštího týdne," konstatoval místostarosta.

Kdy přesně ale začne kino vysílat filmy v digitální podobě, zatím zcela jasné není. „Nerad bych někomu něco sliboval, protože vždycky se může objevit nějaká komplikace a lidé by potom mohli být zklamaní. Za dva za tři týdny by to ale snad být mohlo," prozradil závěrem místostarosta a připomněl, že na rozdíl od Prachatic městys na digitalizaci kina nezískal dotaci, zaplatí ji ze svého rozpočtu.