Ten se bude konat tento pátek na prachatickém Velkém náměstí a je otevřen všem dětem z širokého, dalekého okolí. O den později se potom ve stejných kulisách renesančního města utkají nejlepší světoví triatlonisté.


V loňském roce se závodů zúčastnilo téměř 250 dětí a pořadatelé chtějí tento rekord znovu překonat. „Pro děti připravujeme nezapomenutelný zážitek, kdy jindy se mohou porovnat s vrstevníky z celého světa navíc na uzavřených tratích v centru města," říká Veronika Bubeníková, která má na starosti dětskou Xterru.


„Pro dětské závodníky připravujeme stejný servis, jako pro dospěláky. Budou využívat stejné depo i cíl, dostanou dárky od sponzorů, každý kdo dokončí, si odnese účastnickou medaili. Na občerstvovacích stanicích bude vše jako na dospělých závodech," slibuje ředitel závodů Michal Piloušek.


Prezentace závodníků je možná ve čtvrtek 6. srpna od 15 do 18 hodin v kanceláři závodu, která je v Radničním sále, v budově Staré radnice na Velkém náměstí. V den závodu bude prezentace přímo ve velkém stanu na náměstí od 16 do 17 hodin. Starty jednotlivých kategorií budou následovat od půl šesté. „Máme připraveny kategorie pro děti od předškolních po patnáctileté, každý bude mít šanci vyhrát. Jednotlivé ročníky budou mít také různé délky tratí," říká Michal Piloušek.


Duatlon je sportem, který kombinuje běh, cyklistiku a poté znovu běh. Pouze předškolní děti budou závodit jen v běhu. Detailní mapky tratí i přesný časový rozpis zájemci najdou na www.xterra.cz. Startovné na závod je zcela zdarma. „Děti dostanou startovní čísla, dobroty od sponzorů závodu, v cíl medaili. Rodiče si zase budou moci vychutnat nové prachatické pivo, dobrou kávu nebo si dát něco na zub," zve ještě jednou Veronika Bubeníková.
Na prachatickém Velkém náměstí vyroste, stejně jako loni, velké pódium, kde budou mít děti po závodech vyhlášení výsledků. V případě deště bude připraven veliký stan a nebude chybět ani velkoplošná obrazovka.


Závod budou startovat největší triatlonové hvězdy, které se poté představí v sobotním závodě. Neváhejte a přijďte s dětmi v pátek na prachatické Velké náměstí, výjimečný sportovní i společenský zážitek určitě bude stát za to.