Přivítala zástupce Velvyslanectví USA v Praze Miroslava Konvalinu a Milana Halouska z České kosmické kanceláře v Praze.
Pánové dětem ze všech prachatických základních škol vyprávěli o letu našeho českého Krtečka s americkým kosmonautem Andrewem Feustelem do kosmu. Společně si povídali o nelehkém žití kosmonautů na vesmírné stanici. Dotazy dětí na poutavé téma vesmír a kosmonauti byly nekonečné. Po celou dobu besed byl s dětmi přítomen i náš slavný Krteček od spisovatele Zdeňka Milera.

Další akcí Týdne knihoven je Výstava nakladatelství Albatros Media a.s., která je nainstalována ve výstavním prostoru Městské knihovny v Prachaticích do 24. listopadu. Zde je připraven velice zajímavý průřez vzniku a vývoje tohoto známého nakladatelství, jeho další partneři a hlavně literární tvorba spousty českých i zahraničních autorů.
Jednou z hlavních aktivit, na kterou se  zaměřila Městská knihovna Prachatice v průběhu Týdne knihoven 2013 byl „Maraton čtení" 30. září.

Knihovna pozvala úspěšného českobudějovického spisovatele Jiřího Hájíčka, držitele ocenění Magnesia Litera z roku 2006 za knihu Selský baroko v kategorii Litera za prózu a Magnesia Litera 2013 za knihu Rybí krev v kategorii Kniha roku. Jeho autorské čtení z knihy Rybí krev proběhlo  v příjemném prostředí   Čajovny U Hrušky.

Cílem této akce bylo zprostředkovat  a nabídnout čtenářům a dalším návštěvníkům co největší kontakt se spisovatelem. Posluchači si na závěr mohli také zakoupit autorovo knihy, o které je na pultech knihoven i knihkupectví veliký zájem. Tuto akci finančně podpořil Svaz knihovníků a informačních pracovníků.

Ludmila Bicanová