Jednání o tom, co se zbylou budovou, pokud by se škola opravdu sestěhovala do dvou, jsou ale od konce loňského roku v podstatě na mrtvém bodě.
„Pokud bude jedna budova uvolněna, zůstane městu. Nemůžeme ale mít prázdnou budovu, která by nás stála peníze. Proto jsme jednali i s Policií ČR, která uvažovala o jiných prostorách v Netolicích. Zatím ale jednání nemají žádný výsledek," uvedl tajemník netolické radnice Petr Kotrba.

To potvrdil i ředitel školy Ladislav Vovesný. „Každá věc má ale dvě strany. Podle propočtů by byl provoz ve dvou budovách za určitých podmínek možný, ale v budově, o níž mluvíme, je třeba naše knihovna. Pravdou je, že v horizontu čtyř nebo pěti let neočekáváme velký přírůstek školáků," poznamenal. I on ale potvrdil, že od konce loňského roku žádné nové informace o případném stěhování nejsou k dispozici.

Podle informací tiskové policejní mluvčí Martiny Joklové sice Policie ČR jednala s představiteli města o možnosti, že by využila případnou uvolněnou budovu, ale rozhodnutí je nakonec jiné. „Obvodní oddělení zůstane na stávajícím místě, po vyhodnocení všech aspektů se to ukazuje jako nejlepší řešení," poznamenala Martina Joklová.