Motto akce, jíž zaštiťuje Církev bratrská, zní: Vymyslíme a postavíme báječné město ve třech dnech. Čtvrtý den je ukážeme všem. „Letos se akce uskuteční od čtvrtku 22. do soboty 25. března opět v Církvi bratrské v Kostnické ulici, a to v čase mezi 16 až 18.30 hodin. V neděli si pak bude moci veřejnost prohlédnout postavené městečko při rodinné bohoslužbě,“ uvedl k projektu za organizátory Pavel Fér.

Stavebnice do Husince doputují z Křemže, kde se akce koná tento týden. Po dobu stavění budou dětem radou nápomocni přítomní odborní lektoři. Děti si navíc budou moci s postaveným městečkem krátce pohrát v neděli po bohoslužbě. Pak stavbu o rozměrech 8x3,5 metru organizátoři kostičku po kostičce opět rozeberou a tisíce dílků složených v krabičkách poputují za dalšími dětmi v Litomyšli. Akce je určena pro děti ve věku od 6 do 12 let. Stejně jako v loňském roce mají ale organizátoři pro děti jedno důležité upozornění. „Počet míst je omezen prostorem na maximálně třicet dětí, které mohou městečko stavět. Děti se proto musí předem k akci zaregistrovat a jejich přihlášku mohou považovat za platnou až ve chvíli, kdy jim bude zpětně potvrzena,“ upozornil Pavel Fér s tím, že přednost k účasti na stavbě legového městečka budou mít ty děti, které se přihlásí na všechny tři dny stavby. 

Registrovat se děti mohou za pomoci svých rodičů na telefonním čísle 604 712 484 nebo se na kontaktní osobu Blanku Čermákovou obrátit písemně na e-mailovou adresu legohusinec@seznam.cz.