Ředitelka Zdeňka Pecková tvrdí, že děti si jen nevšímají. Svět, tedy alespoň ten, co je obklopuje, se snaží také chránit. „Mnoho aktivit totiž směřujeme k environmentální výchově,“ vysvětlila ředitelka s tím, že v současné době se školka zapojila do nového projektu s názvem Třídění odpadů je pouze začátek, kde se předškoláci dozvídají o smyslu třídění odpadu, ale také se učí, jak ho správně třídit a jaké je jeho další využití.
Aktivity dětí jsou ovšem mnohem pestřejší. S blížícím se jarem se zanedlouho vydají na velikonoční koledování. To si užijí nejenom předškoláci. „S otevřenými dveřmi nás vítají v každém domě, odkud si děti odnáší sladkou pomlázku,“ upřesnila naplánovanou procházku ředitelka.
Upřesnila, že velikonoční tradici stejně jako například tu vánoční doplní i tvořivá dílna s rodiči. V letošním roce čeká na děti z mateřské školy i další zajímavá akce. Protože obec oslaví šest 660 let od první písemné zmínky o zdejším kostele a zároveň o obci, děti k této příležitosti chystají menší vystoupení. „Slavnost chceme obohatit vystoupením dětí v tradičních krojích,“ pozvala na další akci Zdeňka Pecková.
Pravidelnou a podle slov ředitelky také velice úspěšnou akcí je rozloučení s předškoláky, které počítá i s nocováním ve školce. Nejinak je tomu také s jarním výletem. Děti se už vydaly do zoologické zahrady v Hluboké na Vltavou, zavítaly i do českobudějovického planetária či na renesanční zámek Kratochvíle. Letos se mohou těšit na výlet Za pohádkou na Šumavu, kde navštíví Hrad Troška.
Ve školním roce se děti velice těší i na zimní bobiádu či masopust, kterého se v průvodu zúčastňují s vlastnoručně vyrobenými maskami. Karnevalového veselí si užijí i ve školce. Předškoláci nezapomínají ani na své nejmladší kamarády z obce, do života v obci je vítají kulturním vystoupením. „Podobné si schováváme i pro setkání s našimi seniory,“ zakončila vyprávění o lažišťské mateřské škole ředitelka Zdeňka Pecková.