Část místního Infocentra bude totiž zaměřena právě na poskytování informací o přírodě v obci a jejím okolí.
„Jde především o děti. Ty se naučí správně chovat k přírodě. Prostřednictvím nejrůznějších materiálů, které pro ně budou připraveny v novém environmentálním koutku, se dozvědí vše, co potřebují vědět. Bude ale samozřejmě určen i dalším občanům či turistům, kteří do obce jezdí za relaxací a odpočinkem. Budou mít detailní představu o tom, jak vypadá příroda v Bušanovicích a jejich okolí. Vše zjistí pohodlně na jednom místě,“ popisovala důvody obce její starostka Marie Zídková.

Obec získala grant ve výši třicet tisíc korun. Ten ale Bušanovičtí podle slov starostky plánují využít i na řadu dalších akcí. „Chceme tyto prostředky použít i například na různé výlety s dětmi do přírody, přednášky a podobně. Rovněž pro ně připravujeme na červen dětský den zaměřený právě na environmentální výuku. Ten mají na starosti místní myslivci. Zde budou děti například luštit křížovky zaměřené na zvířata a rostliny. Mohou si třeba ale i zastřílet ze vzduchovky“ popisovala dále Marie Zídková.

Environmentální koutek v infocentru by měl být hotový do konce srpna. „Budou zde nejrůznější materiály, a to jak všeobecného charakteru zaměřené na celý Jihočeský kraj, tak i samozřejmě na Bušanovice. Děti často ani nevědí, jak se stromy či lesy jmenují a podobně,“ dodala starostka.
„Nebydlím v obci dlouho, a proto se ráda dozvím něco nového o Bušanovicích a okolí. Musím říci, že příroda je zde opravdu nádherná,“ uvedla obyvatelka obce Dana Bošková.