Na pozvání paní učitelky Petry za dětmi přijeli lektoři z Vojenských lesů a statků v Horní Plané. Aby si vyprávění o lesních zvířátkách užily všechny děti a i ty malé všemu dobře rozuměly, rozdělili jsme se do dvou skupin. Prvňáci a druháci přivítali návštěvu jako první, starší děti musely na besedu čekat o něco déle, ale jejich trpělivost se rozhodně vyplatila. Při vyprávění o obyvatelích lesa nikdo ani nemukal a z obrázků zajíců, lišek, jelenů, divočáků a mnoha dalších zvířat děti nespustily oči. A co teprve když si směli všichni pohladit opravdovou kožešinu z kuny a lišky nebo prozkoumat jelení a srnčí parohy.

Život v mraveništi si děti samy vyzkoušely při záchraně mravenčích larviček před nepřítelem. Do bezpečí je dokázaly dopravit úplně všechny a ve třídě jsme rázem měli klučičí a holčičí mraveniště.

Díky paní lektorce, panu lektorovi a jejich poutavému vyprávění jsme společně strávili příjemné dopoledne, ze kterého si děti odnáší mnoho nových poznatků, krásných zážitků a také malý dárek – pexeso s lesními zvířátky.

A venku na zahradě potom neběhaly žádné děti, ale samé veverky, srnky, zajíci, jeleni nebo ježci. Tak moc se povídání líbilo!

Mirka Studená