Každoročně tento tábor připravuje a vede Vladimíra Laschová z volarského pracoviště prachatického DDM. Letos zde má devět spolupracovníků včetně zdravotního dozoru.

Začátek byl však velmi krušný, neboť po pátečním příjezdu a ubytování přišla složitá noc. Vichřice, která se proháněla okresem, se za táborem a nad Lipenským jezerem točila jak twister. „Bylo to o statečnosti všech děti, byly perfektní a já musím poděkovat i vedoucím a Marušce Hasíkové za to, jak s dětmi komunikovali a hlavně byli celou s nimi. Já sledovala vše na mobilu a musím říci, že něco takového za dobu, co sem jezdím, jsem nezažila,“ uvedla Vlaďka Laschová.

Takže úvod jak z největšího filmového trháku „Vše jsme zvládli. Děti byly statečné a dík patří i rodičům, kteří se nás dovolali, neboť zde až do pondělí nešla elektřina a mnohé mobily byly vybité. No jak je nyní moderní názvosloví, zažili jsme pořádný a zajímavý blackout, který zejména děti braly jako velké dobrodružství. Jsme rádi, že vše přešlo a nyní již jedeme náš táborový program,“ uvedla vedoucí tábora.

Jde o hledání zapomenutého boha RE a jde o celotáborovou hru. „Egyptské Údolí Králů je moc zajímavé a my zde plníme každý den úkoly, které jsou ohodnoceny zlatou kostkou, pro každý tým je jedna, ze které si staví pyramidu. K tomu, aby pyramidu mohl tým postavit, musí kostek získat deset, mimo to je ještě důležitý čas, který představuje písek, který děti sbírají do časosběrů,“ dodává V. Laschová.

„Já přijel ve středu, tedy uprostřed onoho času, děti zrovna měly stříkanou válku a byl to opravdu boj pravou Lipenskou vodou, kterou se zkrápěli všichni včetně vedoucích i instruktorů. Do té doby již táborníci stihli výlet na Kleť, navštívili místní observatoř, měli zde na návštěvě volarské policisty s kynologem Petrem Boldou, který přivezl Freje a Tedyho, své čtyřnohé kamarády a dětem se jejich práce moc líbila,“ uvedl jeden z táborníků.

Jak vidíte děti se na prázdninách na Lipenské základně nedaleko železničního mostu nenudí. A všichni také ukázali, že jsou stateční a silní a mnozí hlásili: „To byla noc, ale zvládli jsme to a jsme o to silnější. Až budeme doma vyprávět, jakou noc jsme strávili, to se budou naši divit.“

Jak je vidět, byl to pravý dětský zážitek, který k táborovému dění patří a je moc dobře, že to všichni vzali jako přírodní realitu a důležité je, že se nikomu nic nestalo. Jen do lesa se v průběhu tábora nechodilo.

Autor: Ladislav Beran