„V rámci kampaně, při které navštívíme čtyřicet měst a najezdíme na dvanáct set kilometrů, oslovíme v rámci besed a přednášek na deset tisíc dětí ve věku od třinácti do šestnácti let,“ informoval Pavel Mudra, tiskový mluvčí celého projektu. Lektoři kromě akce na náměstí navštívili ještě školy v Prachaticích, Husinci, Volarech a Šumavských Hošticích a setkali se s dalšími sedmi stovkami dětí.

V pondělí odpoledne vyrazil cyklistický peloton na další část své trasy. Denně ujedou 120 kilometrů. Cílem je upozornit na drogovou závislost dětí.
OBRAZEM: Aby upozornili na drogovou závislost, objíždí republiku. Na kole

Přímo na náměstí se přítomní seznámili s prohlášením o postoji k řešení problematiky drog, které za Město Prachatice podepsali místostarosta Jan Klimeš a vedoucí odboru Kultury, školství a cestovního ruch Jiřina Dolejšková.

„Našim cílem je dostat do povědomí a prezentovat Hubbardův detoxikační program pro drogově a alkoholově závislé, fungující výhradně bez použití náhražkových drog,“ uvedl Pavel Mudra a doplnil: „S výstupy z besed můžeme být spokojeni. Skoro devadesát procent dětí považuje informace z přednášek za důležité. Další průzkum ukázal, že kolem dvanácti procent dětí změnilo názor na drogy v pozitivním slova smyslu.“

Z Prachatic se účastníci cyklo-běhu vydali do Strakonic a následně zamířili do Horažďovic.