Poslední červnový týden mají tak zvané ředitelské volno.
V září pak již děti z prvního stupně usednou do opravené budovy školy.
„Na začátku června začíná poměrně rozsáhlá rekonstrukce starší budovy školy na náměstí," informoval včera starosta Strunkovic nad Blanicí Karel Matějka.
Proto se nyní děti sestěhovávají z budovy, kterou čekají opravy, do budovy, v níž sídlí druhý stupeň školy. „Prvňáčci se navíc stěhují do budovy obecního úřadu, do prostor knihovny," upřesnil ke škatulatům starosta.
Rekonstrukce budovy bude poměrně rozsáhlá. Především jde o opravu stropu a podlahy mezi prvním a druhým podlažím v budově. S tím souvisejí i další nutné práce, jako jsou rozvody vody, elektroinstalace, nové podlahy a také některé příčky. „Cena rekonstrukce je zhruba jeden a půl milionu korun bez daně z přidané hodnoty. Těžko ale můžeme v tuto chvíli mluvit o tom, kolik bude rekonstrukce skutečně stát, jedná se o starou budovu, kdy nikdy nevíme, jaká překvapení nám ještě přinese a zda nebudou nutné nějaké vícepráce," upozornil Karel Matějka. Peníze na rekonstrukci jdou z pokladny městyse. „Dotaci na tuto akci nemáme. Je to pro nás největší letošní investiční akcí," poznamenal starosta.
Firma, která se o rekonstrukci postará, bude v budově pracovat tři měsíce.
Samotná ředitelka školy, Hana Pártlová, připodobňuje stěhování školy akci Kulový blesk. „Jednu místnost uvolníme, abychom do ní hned nastěhovali místnost ze staré budovy. Nyní jsme  vyklidili družinu, kde se pracuje mimo jiné i na položení nového lina, abychom do ní mohli vzápětí nastěhovat zase děti," říká s úsměvem. Podle jejích slov možná děti v září změny nezaznamenají, ale ona rozhodně bude vědět, co všechno je v naprostém pořádku.