20.29 hodin - Žádný z vodních toků v regionu už není na třetím povodňovým stupni. Na druhém zůstává Zlatý potok a Bezdrevský potok, na prvním je pak Blanice. 

19.30 hodin - Na druhý povodňový stupeň klesla hladina Zlatého potoka.

15.00 - Blanice u Zabrsdkého mlýna má plné koryto a voda se valí na Husineckou přehradu. V Podedvorech je voda na 156 centimetrech s průtokem přes 36 kubíků. Zůstává na druhém stupni povodňové aktivity.

14.11 hodin - Dva ze tří evakuovaných táborů mají dočasný azyl v nebahovském obecním sále. "Třetí už odjel domů. Chtěli bychom ještě dnes pomoci táborníkům z Milevska, aby mohli odjet domů. Třetí tábor z Prahy tu chce zůstat," uvedl starosta Nebahov František Mráz. Dětem a jejich vedoucím Nebahovští zajistili teplý čaj. "Oběd a večeři budeme mít zřejmě v místním hostinci. Domů zatím nechceme, máme tu být ještě i v příštím týdnu, předpovědi počasí jsou příznivé," uvedl hlavní vedoucí pražského tábora Bobrů Vladimír Vácha.

14.00 - Voda na Blanickém mlýně již je pode dvěma metry a průtok pod třiceti kubíky. V Podedvorech je situace stále stejná, stejně tak i na Zlatém potoce v Hracholuskách.

13.35 - Druhého stupně dosáhla Blanice v Podedvorech. Hladina je na 140 centimetrech s průtokem 28,2 kubíku. Na ostatních sledovaných místech hodnoty zůstávají.

13.30 - O pár centimetrů se kolem 13. hodiny zvedla hladina Blanice v Podedvorech na 133 cm s průtokem 24,9 kubíku. zde platí první stupeň - bdělost. Na Zlatém potoce u Hracholusk byla kolem jedné hodiny voda na výšce 162 cm s průtokem 22,4 kubíku. Zde se stále jedná o třetí stupeň povodňové aktivity.

13.25 - Voda na Blanici stále klesá. Průtok u Blanického mlýna je 34 kubíků a hladina má výšku 202 cm.

13.10 hodin - Po centimetrech klesá průtok na Blanici v oblasti Blanického mlýna. Nejvyšší průtok byl 38 kubíků vody v pravé poledne, kdy tu bylo 213 centimetrů vody, postupně se průtok snižuje na 36 kubíků.

12.57 hodin - Zlatý potok teče v blízkosti Protivce a Šipouna. "Vždycky se tu ale voda rozlije do luk, takže tady nikoho nikdy neohrozila. Blanice v tuhle chvíli problém u nás také neděla, drobně prší, voda se stačí vsakovat. Podle předpovědí by se mělo počasí k večeru zlepšit, takže by snad mělo být všechno v pořádku," říká starosta Strunkovic nad Blanicí Karel Matějka.

12.46 hodin -V okolí Zlatého potoka u obce Kralovice probíhají v těchto dnech tři skautské tábory. Vzhledem k současné situaci, přestože tábory nebyly přímo ohroženy vodou, bylo preventivně rozhodnuto o jejich evakuaci.

"Na evakuaci se podílí profesionální jednotka ze stanice Prachatice, dobrovolná jednotka obce Kralovice a starosta Kralovic. Osobními vozy není možné se k táborům dostat. Starosta Kralovic zajistil dva traktory, které cestu k táborům zvládnou. Pomocí jich se podařilo evakuovat celkem 42 osob včetně materiálu do obecního domu v obci Nebahovy. Hasiči dále monitorují řeku Blanici. Dle předpovědí ČHMÚ byl déšť měl v odpoledních hodinách ustávat," informovala krajská tisková mluvčí hasičů Vendula Matějů. 

12.27 hodin - Zlatý potok u Hracholusk už dostáhl třetího povodňového stupně. Protéká tu 17,3 kubíku vody. Hladina vody stoupá i na Blanici v Podedvorech.

12.21 hodin - Uzavřená je silnice z Ktiše do Březovíku. V těchto místech je voda ze Smědečského rybníka. Silnice kolem rybníka zůstává otevřená, vzhledem k tomu, že zde není možnost objízdných tras, je tu snížená nejvyšší povolená rychlost a řidiči by měli být velmi opatrní. Problémy jsou i na silnicích ze Lhenic do Třešňového Újezdce a z Grejnarova do Vrbice.

12.13 hodin - V Husinci je stav vody v Blanici na normálních hodnotách. Zlatý potok stále stoupá.

11.58 hodin - Na Husinecké přehradě je voda ještě pod ochranným prostorem. Ve 13 hodin by se měla podle všeho sejít povodňová komise.

Podle zpravodajství Českého hydrometeorologického ústavu protéká Blanicí v této oblasti aktuálně 37,1 kubíků vody. Druhý stupeň začal platit na Zlatém potoku. 

Pro Jihočeský kraj navíc Český hydrometeorologický ústav vydal informaci o možnosti povodňového ohrožení. 

Situaci sledujeme.