Právě to byl poslední krok k tomu, aby mohla být ulice zprůjezdněna a práce na rekonstrukci se posunuly pouze do ulice Rumpálova. Déšť ale veškeré plány zhatil. Prachatickému deníku to včera odpoledne potvrdil vedoucí odboru investic Městského úřadu v Prachaticích Jaromír Markytán.

Řemeslníci takv pátek dokončovali terénní úpravy školní zahrady, dláždili zbylé části chodníku v Nemocniční a instalovali oplocení na školní zahradu. „Pokládku asfaltu jsme se ráno po dohodě se stavebním dozorem rozhodli odsunout na příznivější klimatické podmínky," ujistil Jaromír Markytán. Doplnil, že pokládka asfaltu je tak přeložena ne nejbližší možný termín. „Nejvíce pravděpodobné bude pondělí, tedy v případě, že opět nebude pršet," dodal Markytán.

Už o víkendu měla být Nemocniční ulice průjezdná bez omezení. To ale potrvá ještě přes víkend a s největší pravděpodobností i v pondělí. Ve čtvrtek se podařilo položit pouze základní vrstvu asfaltu. Nový povrch končí u budovy Dřípatky v Rumpálově ulici.

Dopravu v místě řídí semafor. Do ulice Mlýnská ke sběrnému dvoru se tak řidiči dostanou po chvíli čekání. Do ulice Rumpálova i nadále vede objízdná trasa přes pole 
z ulice Vodňanská.