I zde jde o tradiční místo a svou práci zde prezentoval Český červený kříž a jednotky integrovaného záchranného systému, který známe jako 112.

Hasičský záchranný sbor připravil ukázku vysutého žebříku, který může vyjet až do výše 30. metrů. Dále hasicí přístroje a techniku zásahu. A také poučení pro určité svízelné situace.

Policisté vimperského obvodního oddělení předvedli využití vozidla a zásahová pomůcky, včetně několika cviků sebeobrany a jak zpacifikovat útočníka.  Městská policie Vimperk ukázala vesty a něco ze své činnosti, a k tomu ještě byl na místní služebně den otevřených dveří. Dopravní policie se dostavila na místo s motorkou a detektorem alkoholu. Každý, kdo chtěl, si navíc mohl přes speciální brýle vyzkoušet, co dělá s lidmi alkohol.

Horská služba, která je nezbytnou součástí IZS, předvedla výbavu pro letní i zimní záchranu osob a jejich přepravu. Záchranná služba, přijela zrovna z výjezdu a prachatičtí záchranáři ukázali dětem, ale i příchozí veřejnosti využití vozidla a způsob přepravy pacientů.

Největší zájem poutali jihočeští záchranáři se svými čtyřnohými kamarády, kteří od vyhledání osob, které se ztratí, umí určit i místo, kde je pod závalem člověk. Na závěr si děti mohly oba čtyřnohé záchranáře pohladit.

Pod podmračenou oblohou se vimperské dopoledne s Brannou výchovu povedl. Pracovníci červeného kříže potom ukázali záchranu a první pomoc při běžných i těžších poranění, včetně záchrany a uskutečnění masáže srdce, poukázali na dárcovství krve a kostní dřeně a děti si mohly v praxi vyzkoušet první pomoc.

Ladislav Beran