Jenomže demolice se nějak zadrhla a i vzhledem ke klimatickým podmínkám ji město odložilo raději na podzimní měsíce. Ani pak se nic moc nedělo. Začátkem prosince sice firma oplotila místo a zavezla tam techniku, nicméně s demoličními pracemi začala naplno až po Novém roce. Výsledná podoba této fáze demolice měla být taková, že z prostoru zmizí nejen budova bývalé prodejny nábytku, ale i strojovny zimního stadionu a celý povrch celého prostoru se uvede do zhutněné podoby. S tím počítal jak městský rozpočet, tak i odbor investic a údržby.

Ve chvíli, kdy začala demolice bývalé strojovny, se ale situace změnila. „Našel jsem si smlouvu o dílo na bourání předmětné nemovitosti a podle té mělo být do konce loňského roku hotovo. Nyní vidíme skutečnost a i přesun peněz v rozpočtu, takže jak je to,“ dotazoval se na jednání zastupitel Zdeněk Kutil.

Jak uvedl Michal Janče, vedoucí odboru investic a údržby MěÚ Vimperk, ve smlouvě pevný termín přímo dán nebyl. Pouze ve výběrovém řízení byl předpokládaný termín zahájení prací. Termín se následně posouval do podzimních měsíců, firma byla vyzvána 20. října k zahájení prací s tím, že práce by měly být dokončeny do třetího února. „Předminulý týden odbor investic a údržby přerušil demoliční práce na zadním objektu bývalé strojovny zimního stadionu, protože se po odstrojení určitých částí ukázalo, že tam jsou funkční rozvody vody a elektřiny, které zásobují zhruba polovinu zimního stadionu, a mohl by být ohrožen jeho provoz. Proto byla tato část zastavena na základě pravomocí plynoucích městu ze smlouvy,“ vysvětlil Michal Janče.

Pokud se týká celkového záměru využití prostoru vzniklém po obou objektech, neodpustil si zastupitel Pavel Dvořák poznámku na adresu současného i minulého vedení vimperské radnice. „Když jsme kupovali tento objekt za 1,4 milionu korun od Jednoty, tak tehdy pan starosta Petrášek tady nadšeně vysvětloval, jak je to krásné, jak je to nádherné a jak to musíme rychle koupit. A najednou se z toho udělalo monstrum, kde říkám, budou nejdražší parkovací místa možná v Evropě. Protože je tam pětadvacet nebo kolik míst. A najednou se objevují věci, jako opěrné zdi na zimním stadionu. To budou opravdu miliony a miliony, takže tyto věci byly řečeny napůl,“ konstatoval zastupitel Dvořák a vyzval vedení města k užší spolupráci s opozicí v zastupitelstvu při jednání o strategických plánech a projektech.

„Tu budovu jsme kupovali, protože pozemek pod ní byl náš. V jiném případě by to Jednota nabídla a prodala někomu jinému. To, kolik to bude stát a že budou potřeba opěrné zdi, myslím, bylo řečeno hned na samém počátku. Víme o tom, co bude třeba udělat a až se dokončí demoliční práce, zvážíme další postup a budeme připravovat projektovou dokumentaci,“ odpověděla starostka města Jaroslava Martanová.

Zdržení demoličních prací na strojovně je sice komplikací, ale jak říká jednatel Městských služeb Jan Král, nic tak dramatického se zase neděje. „Pokud se týká kanalizace a demolice bývalé prodejny, ta už je vyřešená, minulý týden jsme v různých místech lili vodu do kanalizace, abychom zjistili, který z přívodů do šachty je funkční. To už víme. Co se týká strojovny, voda odtud napájí celou sekci pod tribunou pro sezení, kde je kabina domácích, a sekci, kde je bufet. To je možné řešit poměrně jednoduše propojením nového polyetylénového potrubí na druhou stranu. To je záležitost několika hodin,“ ubezpečil Jan Král. Současně ale připustil, že s elektřinou je to složitější. Její přepojení by si vyžádalo zhruba týden, takže bude potřeba počkat na konec sezony na zimním stadionu. „Od původních rozvodů nebyla dokumentace, takže ji bylo třeba fyzicky dohledat. Problém je ale v tom, že touhle přípojkou je napájeno jednak osvětlení v zimním stadionu a pak kabiny hostů. A to není možné vyřešit dřív než po sezoně někdy na přelomu března a dubna,“ dodal.