Soutěž sice ovlivnila pandemie covid-19, protože se měla konat už zjara a navíc ani na přeložený podzimní termín vinou různých opatření nedorazili zahraniční účastníci. "K tomu se muzikanti nemohli pořádně scházet a pravidelně zkoušet. I tak se ale našlo sedm „odvážných“, kteří podali přihlášku," popsal ředitel vimperské ZUŠky a dodal, že jeden orchestr nakonec z důvodu karantény dirigenta nedorazil.

Ve střední třídě, kde soutěžili Vimperští, se sešly tři orchestry. Stříbrné pásmo získaly orchestry z Českého Krumlova (71,66 b) a z Jeseníku (73,66 b). "Zlaté pásmo s vyznamenáním získal a vítězem střední třídy se stal náš Dechový orchestr ZUŠ Vimperk s bodovým průměrem 91,66," pochlubil se Pavel Vališ. Ve vyšší třídě obsadily zlaté pásmo oba soutěžící orchestry. Krnov s počtem 86,33 bodů a Němčice nad Hanou s počtem bodů 89,66. Posledním orchestrem v soutěži byla Harmonie Šternberk, která se přihlásila do nejvyšší třídy a získala zlaté pásmo s vyznamenáním s celkovým počtem 92,33 bodů.

Revitalizaci Štěpánčin park v Prachaticích potřebuje jako sůl. Začít by se mělo v listopadu.
Úpravy ve Štěpánčině parku začnou později, firma je ale vybraná

"Náš orchestr podal skutečně skvělý výkon a odborné porotě se velmi líbil. Kladně hodnotila precizně nacvičené skladby a široký výběr repertoáru. Ve svých hodnoceních zdůrazňovali to, jak je orchestr vzhledem ke svému mládí hudebně vyspělý. Členové orchestru si zase užili možnost zahrát si v obrovském sálu Janáčkovy filharmonie Ostrava. Nejvíce nadšeni ale byly ze samotného vyhlášení výsledků, kdy tak obrovský úspěch a velký počet bodů určitě neočekávali," vysvětlil ředitel ZUŠ ve Vimperku a dodal, že je pyšný, že Dechový orchestr ZUŠ Vimperk zvládl náročnou dobu. "Muzikanti se dali velmi rychle dohromady a dokázal, že stále patří ke špičce mládežnických dechových orchestrů v České republice," uzavřel.

V Ostravě se jedná o prestižní soutěž, ve které se zápolí podle mezinárodních standardů. Orchestry se přihlašují do tří výkonnostních tříd podle obtížností hraných skladeb, stáří muzikantů a dalších kritérií. Odborná porota hodnotí výkony všech bodováním, jehož pravidla jsou nastavena také podle mezinárodních standardů. Každý porotce má k dispozici max. 100 bodů. Podle jejich bodování jsou pak orchestry oceněny a rozděleny do pásem. Zároveň je určen vítěz kategorie (třídy).