Dechový orchestr Prachatice totiž pořádá druhý ročník Mezinárodního festivalu velkých dechových orchestrů.
Jeho hlavní pořadatel a dirigent prachatického Dechového orchestru Václav Franz slíbil účast pěti orchestrů z Česka a ze zahraničí. „Přijedou k nám Chorvaté, Slovinci, Němci a náš spřátelený orchestr z Vimperka," upřesnil Václav Franz. Stejně jako vloni projdou všichni muzikanti městem při ranním průvodu. „Ten vychází už patnáct minut po deváté hodině od prachatického gymnázia," pozval milovníky dechové hudby na přehlídku.
Pak se ale všichni muzikanti „zabydlí" na prachatickém Velkém náměstí, na kterém bude po celý den jeden velký koncert všech dechovek. „Nejprve má každý z orchestrů připraveno samostatné vystoupení," doplnil prachatický dirigent s tím, že hostem programu bude také Klarinetový soubor Prachatice.
V programu je ale připraven velkolepý monstrkoncert čtyř dechových orchestrů. Podle slov Václava Franze společně zahrají čtyři skladby bez jakékoliv společné zkoušky. Letos jednu přidali, loni totiž společně zahráli jen skladby tři. „Noty jsem všem rozeslal předem, takže mohli skladby nacvičit, v sobotu už bude jen na nás, jak se s tím popereme," vysvětlil s úsměvem prachatický dirigent. Upřesnil, že budou hrát Škoda lásky, Radecký marš, Shade Of Pale a Evropskou hymnu. „Každý ze zvolených kousků bude dirigovat jeden z dirigentů zúčastněných kapel," přidal lákadlo na velký koncert, při němž se v Prachaticích představí na dvě stě padesát muzikantů.
Vpodvečer pak dechovkáři předají pódium německé kapel Mäx – Coverrock, která doprovodí zábavu až do druhé hodiny ráno.
Nutno dodat, že pořadatelé mají také „mokrou variantu" a v případě špatného počasí se vystoupení přesune do sálu Národního domu.