Kromě Dechového souboru Prachatice se představil ještě spřátelený Dechový orchestr ZUŠ Vimperk a ze zahraničí orchestry z Chorvatska, Slovinska a Německa. Již ranní průvod městem od budovy místního gymnázia byl výbornou pozvánkou na Velké náměstí, které bylo středem všeho dění. Zde to pak byl jeden velký koncert pod širým nebem, kdy se vystřídaly všechny orchestry při samostatných koncertech.

Vyvrcholením celého programu pak byl velký koncert všech čtyř orchestrů dohromady, když ten Vimperský již předtím odjížděl na další vystoupení. Několik stovek přítomných diváků aplaudovalo společnému vystoupení, při kterém se u jednotlivých skladeb střídali dirigenti jednotlivých souborů. „Noty společných skladeb jsem všem rozeslal dopředu, aby si je mohly orchestry nacvičit. Uvidíme, jak to klapne," říkal ještě před koncertem ředitel festivalu a dirigent prachatického orchestru Václav Franz. A z ohlasů diváků bylo zřejmé, že to opravdu klaplo. „Zvědav jsem byl především na společný koncert, ve kterém jednotlivé orchestry hrály poprvé spolu. A byl to krásný zážitek," chválil si vystoupení Josef Fidler z Prachatic.

Program festivalu vyplnily i další domácí soubory, jako Klarinetový soubor Prachatice, či pěvecký soubor Maraveja. Po ukončení hlavního programu festivalu dostala večer slovo německá kapela MÄX – Coverrock, jejíž tóny zněly až do pozdních nočních hodin.