Jako první vycházel německý soubor Musikverein Concordia Durlagen, po něm zamířil do ulic města chorvatský soubor Gradska Glazba Virovitica. Další dva soubory už byly publiku známější, po zahraničních muzikantech vyrazili v slavnostním průvodu hudebníci Dechového orchestru ZUŠ Vimperk a průvod uzavíral pořadatelský Dechový orchestr Prachatice.

Soubory prošly podél městských hradeb a pokračovaly na Velké náměstí, kde pro ně bylo nachystáno pódium. Na něm soubory představily svůj repertoár početnému publiku. Vrcholem dne bylo bezpochyby společné vystoupení všech souborů. Při něm hudebníci zahráli čtyři skladby, mezi nimiž nechyběla například Vejvodova Škoda lásky nebo Radecký marš.

„Je skvělé, že se něco podobného podařilo připravit a že vyšlo počasí. A překvapila mě účast publika, myslím, že se hudebníkům muselo hrát skvěle," řekl místostarosta města Robert Zeman, který si vystoupení hudebníků jako divák užíval.

Den plný hudby potom na náměstí uzavřelo vystoupení prachatických Fadžitulikistulán a rockové kapely ze Schwäbisch Gmündu. I rocku tleskalo početné publikum.