Dalo by se říci, že náš triatlonový tým měl volnější víkend, jelikož plánovaný závod spadající pod Jihočeský pohár v Blatné se neuskutečnil. To ale rozhodně neplatilo pro Báru s Martinem, pro které byl závod ve Švýcarsku velmi důležitý, poněvadž dobré umístění by jim zaručovalo start na Mistrovství Evropy ve Španělsku. To byl také náš hlavní cíl, který jsme chtěli splnit," prozradil trenér ŠuTri Prachatice Miroslav Lorenc.

Barboru Hlaváčovou hned v úvodu závodu čekalo nemilé překvapení v podobě extrémních podmínek v Ženevském jezeře. „Plavecká část byla skutečně velice náročná, jelikož po celou dobu se závodnice musely vyrovnávat s velkými vlnami, které jim znepříjemňovaly plavání. Pro Báru byl tento fakt o to složitější, protože v těchto podmínkách nikdy netrénovala. Její orientace ve vodě tak byla velmi špatná," popisoval úvod triatlonu Lorenc, který dále dodává, že ani následná jízda na kole a závěrečný běh nebyl vůbec jednoduchý. „Po celou dobu závodu foukal velmi silný protivítr, který zapříčinil roztržení mnoha skupinek. Barča tak de facto odjela kolo naprosto sama. I zbylých deset kilometrů běhu se nechytla žádné skupiny, a proto pro ní byla tato část velmi vyčerpávající. Podle jejích vlastních slov dlouho takhle náročný triatlon neabsolvovala."

Prachatická závodnice nakonec obsadila 25. místo, které jí ale bohužel nestačilo na kvalifikaci do Španělska. „Pro Báru to bylo jistě zklamání, ale na druhou stranu projevila obrovskou vůli, jelikož hned několik jejích závodnic ze společné kategorie závod vzdalo. Barča se v Ženevě ukázala jako velká bojovnice, kterou jen tak něco nezlomí," chválil svou svěřenkyni Lorenc.

Další prachatický závodník Martin Debnar se taktéž na blížící se Mistrovství Evropy neprobojoval, jelikož nakonec obsadil až 44. místo. „První dvě fáze triatlonu zvládl Martin poměrně solidně, ale v běhu hodně ztratil. Podle mého názoru za to může jeho nedoléčené zranění, které mu komplikuje trénování. Martin se ale rozhodl, že chce závodit, takže to musíme respektovat," dále uvedl Miroslav Lorenc.
Zklamaná dvojice si může vše vynahradit už tuto sobotu, kdy se koná Evropský pohár juniorů v Táboře. „Do Tábora náš tým vyšle celkem tři závodníky. Báru a Martina doplní také Vašek Lebeda, na něhož jsem osobně velice zvědavý, protože to pro něj bude první závod po roční pauze, která byla zaviněná operací," řekl k dalšímu triatlonu Lorenc.

Tým ŠuTri Prachatice poté čeká v neděli triatlon ve Zvůli, který spadá pod Jihočeský pohár. „Zvůle je terénní triatlon, takže se zde podle mého názoru rozhodne, kdo z našeho týmu pojede Xterru. Bohužel se nám zranil náš nejlepší terénní triatlonista Erik Lorenc, jenž na devadesát procent Světový pohár v Prachaticích nestihne. I tak ale do hlavního závodu nasadíme například Jana Hrona, Karla Plánka nebo Romana Pecha, kteří mají své kvality a extrémní tratě jim vyhovují. Na tento závod jsme také sestavili z našich mladých závodníků štafetu, kterou bude tvořit trio Lebeda, Debnar, Šeryk. Myslím si, že to je velmi silná trojice, která by mohla pomýšlet na celkové vítězství," dodal optimisticky na závěr trenér Miroslav Lorenc.