Za pořadatelství Sportovního zařízení Prachatice a OS ČUS Prachatice byl na programu druhý den akce Pojď si vybrat, co tě baví, která byla zařazena do projektu ČUS Sportuj s námi.

Děti si vyzkoušely tenis, stolní tenis, hokejbal, judo, atletiku, fotbal crossfit a především veslování. Pro to sice na Prachaticku podmínky nejsou, ale slavný český veslař Václav Chalupa přivezl do Prachatic dva trenažery, na kterých se vyřádili úplně všichni. a to doslova, protože minisouboj ve veslování svedly i slavné atletické dámy Jarmila Kratochvílová a Ludmila Formanová, kterým fandila olympijská vítězka ve veslování Mirka Topinková Knapková a diskař Imrich Bugár. Fotbaloví mistři Evropy z Bělehradu 1976 Antonín Panenka a Karol Dobiaš nejenom ukazovali své fotbalové finesy, ale předvedli, že to umí třeba i s pingpongovou pálkou. A judista Pavel Petřikov se oblékl do kimona a rozdal si to s prachatickými nadějemi přímo na tatami.


Všichni slavní sportovci si prošli nejen "své" sporty a nešetřili slovy chvály. "Jdeme z juda a je to naprosto super, co tak judisté dětem ukazují," shodly se J. Kratochvílová s L. Formanovou. "Je fajn, že jsou zde sportoviště pohromadě a prachatičtí sportovci tak mohou být jednou velkou rodinou. Klobouk dolů, co se podařilo připravit organizáorům ze Sportovního zařízení Prachatice a České unie sportu Prachatice pro děti. To se jen tak nevidí," shodli se olympionici a Pavel Petřikov dodal: "Dostat taková esa a osobnosti českého sportu na jedno místo je neskutečné. To musí Prachatickým všichni závidět."