Každá tiskovina obsahuje kromě přehledné mapy tipy na cyklovýlety, výškové profily vybraných tras a možnosti ubytování.
„V menších podrobných mapkách v měřítku 1:180 000 rozdělených na podoblasti: Domažlicko a příhraničí, Klatovsko, Centrální Šumava a příhraničí, Prachaticko, Lipensko a příhraničí, jsou vyznačené cyklotrasy, tipy na cyklovýlety a jejich výškové profily a pozvánka do regionu,“ uvedl Mgr. Josef Štemberk, autor textů. Ve velké mapě v měřítku 1:245 000 je navíc seznam cykloservisů, půjčovny kol Českých drah a kontakty na ubytovací a stravovací zařízení označené značkou Cyklisté vítáni a Bett&Bike, které nabízí širokou škálu služeb speciálně pro cyklisty.
Propagační tiskoviny byly vydány v nákladu 175 000 kusů. Materiál bude zdarma dostupný ve všech větších informačních centrech na Šumavě a v Bavorském lese, v Infocentru agentury Czech Turism v Praze na Staroměstském náměstí a v Kavárně „Na Šumavě“ v Praze v Šumavské ulici. V elektronické podobě si je můžete stáhnout na www.isumava.cz.
Vydání tohoto materiálu pro cykloturisty bylo spolufinancováno Evropskou unií z evropského fondu pro regionální rozvoj, Státním rozpočtem České republiky a Krajským úřadem Jihočeského kraje.
Dana Novotná -RRA Šumava o.p.s.