Jen pár dní tu bylo omezení na 30 kilometrů v hodině. „Dohodli jsme se ale na tom, že jej zvýšíme na padesát, že třicet kilometrů v hodině je na přehledném místě zbytečné. Navíc, podle naší dohody se zhotovitelem, je omezení jen ve chvíli, kdy se na stavbě skutečně pracuje. Je zbytečné, aby tu bylo například i v noci," vysvětlil Jindřich Vaníček z netolické radnice.

Že byla třicítka zbytečná, potvrdil i Martin Grožaj z prachatické správy a údržby silnic. Silničáři ale celkově se stavbou stezky a přeložkou vodovodu v této oblasti problém nemají. „Jsme v kontaktu s radnicí, takže, pokud by byl problém, okamžitě ho řešíme. Zatím jsme museli řešit pouze úklid vozovky, kdy jsme zaznamenali stížnost na bahno na vozovce. Ihned jsme to ale vyřešili, zhotovitel vozovku nechal okamžitě uklidit. Bylo to  v době, kdy se tu dělala tak zvaná hrubá zemařina," poznamenal Martin Grožaj.

Starosta Netolic Oldřich Petrášek neskrývá radost nad tím, že cyklostezka bude zřejmě dokončena o několik měsíců dříve, než původně počítali.
„Zatím to vypadá, že práce na přeložce vodovodu by mohly skončit do května, samotná cyklostezka, která vede z Netolic ke státnímu zámku, by mohla být hotová možná už v červnu. Počasí nám letos přálo," říká.

Podle starosty je sice u stavby nižší povolená rychlost, ale jak se sám přesvědčil, někteří řidiči to nerespektují. „Zatím jsme to ale nijak neřešili, je to téměř rovný přehledný úsek. Já sám jsme okolo jel a jiné vozidlo mě tu předjíždělo, zřejmě řidiči omezená rychlost vadila a chvátal," doplnil Oldřich Petrášek.