Touto dvouetapovou akcí byla rovněž ukončena letošní cyklistická sezona na jihu Čech. Cyklotrasa vede malebným krajem Šumavy od pramene Volyňky pod Kubovou Hutí, přes Vimperk, Volyni, Strakonice až do Písku. Trasa je nenáročným profilem určena všem kategoriím a zvládnou ji i rodiče s dětmi i méně zdatní cyklisté.

Touto cyklotrasou dochází ke smysluplnému propojení nejfrekventovanějších jihočeských cyklotras Vltavské a Otavské. Tyto cyklotrasy přivedou další cyklisty do zajímavých částí jižních Čech, od nejvýše položeného nádraží v Česku, přes Vimperk a jeho část na Zlaté stezce, do Volyně, a odtud pod Strakonický hrad až po nejstarší kamenný most v Evropě do Písku. Na trase čekají mnohá zajímavá místa, jako místo odstřelu posledního vlka na Šumavě, malebnou jízdu z Vimperka podél řeky atraktivní přírodou Šumavy, Volyňska a krajem Pootaví až do cíle. Na trase je několik míst pro občerstvení i zajímavé služby včetně cyklo servisů. Na celkem 47 kilometrech čeká cyklisty 6 zastavení pro odpočinek a nabrání nových sil.

Slavnostního otevření v Kubově Huti se ujali starosta obce Zbyněk Klose, který odstartoval v 10.35 Kubovohuťského času cyklistický peloton 147 účastníků, a cyklistům hodně šťastných kilometrů na trase Šumavou i Pootavím popřála místostarostka Vimperka Jaroslava Martanová, starosta Volyně Václav Valhoda a za nadaci Jihočeských cyklostezek ředitel nadace Jan Vlášek a jednatel Miroslav Sládek. Tím byla ukončena cyklistická sezona na Jihu Čech.

Ladislav Beran