Obec Těšovice získala z dotačního programu Podpora výstavby a obnovy vodohospodářské infrastruktury 2020 Jihočeského kraje částku ve výši téměř sedm set padesát tisíc korun. Opravu Těšovičtí dokončili na konci loňského roku.

Turistické přístřešky a informační tabule přibyly v obci Těšovice a osadě Běleč na konci loňského roku. Cyklisté či pěší turisté si v nich mohou nejen odpočinout a schovat se před deštěm, ale také dobít elektrokola nebo mobilní telefony. Nové vybavení pro turisty zároveň doplnily informační tabule v Těšovicích, Bělči a Bělečské Lhotě. Ty seznamují s místními památkami a historií a obsahují také turistickou mapu. Vše vyšlo na bezmála půl milionu korun. Polovinu hradila dotace.

né zeleně v obci Těšovice a jejich okolí je od letošního léta o dost jednoduší. Obec totiž před několika týdny pořídila sekací traktůrek. S jeho nákupem pomohla dotace z Programu obnovy venkova 2021 Jihočeského kraje. Celkové náklady na pořízení traktůrku byly přes 505 tisíc korun. Dotace od Jihočeského kraje zaplatila ani ne polovinu částky, přesně to bylo 220 tisíc korun.