22:00 hodin - Volební místnosti se právě zavřely. Zítra je možné volit od 8 do 14 hodin.

21:06 hodin - V Bohumilicích zatím přišlo do patnácti voličů. "Není velký zájem," uvedla Alena Blahoutová z volební komise. 

20:10 hodin - V Chlumanech zatím přišlo volit osm místních obyvatel. "Myslíme, že jich bude tak do dvaceti," uvedla šestice žen, které tráví čas ve volební komisi. Shodují se na tom, že na druhé kolo by bohatě stačily čtyři hodiny. "Za ty by odvolili ti, kteří mají zájem," poznamenaly ženy. V mezičase tak alespoň pročítají časopisy z místní knihovny.

18:21 hodin - Účast menší, než v prvním kole, hlásí i z Horní Vltavice. Zatím odvolilo zhruba deset zapsaných voličů. 

16:59 hodin - Zhruba čtyřicet čtyři voličů zatím přišlo vhodit svůj hlas v Husinci. Podle volební komise bude účast rozhodně nižší, než o uplynulém víkendu. 

15:09 hodin - Slabší účast v druhém kole voleb do senátu očekává starosta Kvildy Václav Vostradovský. "Zatím se k volební urně vydalo pár lidí, já se tam teď chystám, i když dost netypicky oblečený, protože pak pokračuji na sraz příznivců vojenské historie," doplnil.

14:11 hodin - Ještě před 14. hodinou rozvážel starosta Strunkovic nad Blanicí po volebních místnostech dřevěné brikety. "Počasí není nic moc, takže mimo jídla rozvážíme i brikety na topení," uvedl Karel Matějka. 

Kandidáty do senátu, mezi nimiž voliči vybírají, jsou Martin Gregora a Karel Kratochvíle. Ti získali nejvíce hlasů v prvním kole voleb, které se konalo souběžně s komunálními volbami o uplynulém víkendu.

14:00 hodin - Právě se otevřely volební místnosti ve čtyřech desítkách obcí Vimperska a části Prachaticka pro druhé kolo voleb do Senátu Parlamentu ČR.