Jevištní tečku za seznamem představení letošního ročník Štítu napsal Spolek přátel krásného umění a jejich autorské dílo Poetický podvečer.

Publikum sice zpočátku netušilo, na co se má připravit a faktem je, že úvod některé z diváků zatlačil trochu do sedadel, ale netrvalo dlouho a jednotlivá vastoupení mladých básníků, hudebníků, zpěváků, zpěvaček a herců vytvořilo mezi jevištěm a hledištěm most, přest který putovala oběma směry příjemná nálada.

"Nesoutěžní závěr divadelní přehlídky Štít si přímo říká o podobná vystoupení, která mohou mladým začínajícím umělcům dát šanci často poprvé zkusit si hrát před jiným publikem, než před kamarády. Já jsem byla maximálně spokojená," ocenila vystoupení Spolku přátel krásného umění režisérka, autorka scénářů k několika inscenacím souboru DUTAM Prachatice a držitelka několika cen z uplynulých ročníků přehlídky Štít Marcela Haspeklová.

Pokud mladým jejich elán vydrží, má nejen autorská poezie, ale snad i divadlo v Prachaticích naději na další pokračování. Ať už při komornějších klubových akcích, nebo i na větších divadelních scénách.

Podrobné výsledky 40. ročníku soutěžní nepostupové přehlídky amatérských divadelních souborů Štít města Prachatice přinese sobotní tištěné vydání Prachatického deníku.