Prachatické zastupitele se záměrem nedávno seznámil starosta Martin Malý. Upřesnil, že radní s prodejem souhlasí. „Prodejem pozemku ale přijdeme o čtyři parkovací místa v této lokalitě," vysvětlil Malý s tím, že pokud dojde k prodeji, nový majitel bude povinen na vlastní náklady vybudovat náhradní stání minimálně ve stejném počtu a ještě navíc bude ve smlouvě zakotveno věcné břemeno pro vstup a vjezd po prodaném pozemku pro veřejnost.

„Budou tato místa ve stejné lokalitě," dotazoval se zastupitel Jan Klimeš (ČSSD) před hlasováním o prodeji městského majetku. Podle slov vedoucí odboru komunálních služeb a dopravy by parkování mělo být ve stejné ulici. „V současné době máme vytipované dvě lokality. Zjišťujeme ale, zda nebudou při úpravách vadit sítě pod komunikací," ujistila.

Zástupce společnosti Rent Group v Prachaticích Zdeněk Mrzena pro Prachatický deník uvedl, že firma nebude mít problém ani s parkováním veřejnosti na místech určených pro obchodní centrum. To už také vědí obyvatelé ulice Nová, s nimiž se Zdeněk Mrzena setkal a vysvětlil jim postup demolice a výstavby. Demoliční výměr by měla firma získat někdy v lednu.