Trio vystupuje pod názvem TILIATRIO a vzniklo díky spolupráci přední české saxofonistky a pedagožky s jejími dvěma nadanými a perspektivními studentkami. Jejich hudební repertoár je nádherný a pestrý. Z Hudby v jejich podání je cítit nejen nadšení, píle, osobitý přístup, ale i vzájemná lidská důvěra a přátelství. Hudebně repertoár upravuje a aranžuje Kateřina Pavlíková, ten zahrnuje skladby světových autorů od baroka až po současnost. A v tomto duchu se nesl i koncert ve Volarech, který zde měl premiéru.

Ve Volarském kostele svaté Kateřiny Alexandrijské koncert uvedl koncert farář Římskokatolické farnosti Volary Karel Falář. „Nadešel čtvrtý závěrečný koncert a já vám všem děkuji, že jste přišli v tak pěkném počtu,“ řekl. Popřál všem krásný hudební zážitek a požehnané Vánoce a společně se starostou města Vítem Pavlíkem zažehli čtyři svíce adventního věnce. Po slavnostním aktu popřáli přítomným krásný hudební zážitek.

Skladby starých mistrů se nesly večerem a pohladily a nechaly zapomenout na předvánoční shon. Henry Purcell, Johann Sebastian Bach, Charles Gounod, Antonín Dvořák, Franz Schubert a Joseph Haydn to byl repertoár v podání tří saxofonů velmi ojedinělý, skvělý a nádherný. Po závěrečné větě zazněl pod lodí kostela dlouho trvající potlesk, který byl výrazem poděkování za krásný předvánoční zážitek a dámy přidaly něco na víc.

Po koncertě se rozsvítil betlém, který přilákal k prohlídce a zejména dětem se moc líbil a připomněl jim, že přichází Štědrý večer, večer plný dárků, radosti štěstí a krásných rodinných chvil.
Dovolte mně popřát vám čtenářům krásný Štědrý večer a pěkné prožití Štědrého dne v kruhu nejbližších a krásné vánoční svátky.

Ladislav Beran