V letošním roce nám počasí nepřálo, proto jsme byli nuceni program přesunout do prostor oddělení pro děti a mládež. V úvodu setkání se přítomní dětští návštěvníci dozvěděli jména úspěšných čtenářů z celoroční soutěže Čtenářská liga. Soutěží se ve třech věkových kategoriích a ocenění dostali z rukou knihovnic diplomy a drobné dárečky. Následovala volná zábava. Někdo vyráběl se Zdenkou Lebedovou létající raketu, další děti hrály zábavnou logickou hru 3iQ.

Městská knihovna Prachatice byla jedním ze stanovišť rozmístěných po Prachaticích i po celé České republice, kde bylo možné si tuto hru v průběhu celé středy 13. června vyzkoušet a přispět tím k celorepublikovému rekordu v hraní této hry. A ani o buřty návštěvníci nepřišli, knihovnice jim je usmažily na pánvi přímo v oddělení.

Akcí Hurááááá prázdniny se oddělení pro děti a mládež se svými čtenáři před prázdninami rozloučilo. Přejeme všem dětským návštěvníkům, ať si letní prázdniny užijí a počasí ať jim přeje více, než nám přálo ve středu.

Lucie Jiraňová, Městská knihovna Prachatice