Pošlete rodinný recept na osvědčené jídlo, které všem chutná, a připojte k němu příběh, za jakých okolností se u vás jídlo vaří a proč. Přesně takové bylo zadání soutěže, kterou připravily Střední škola ve Vimperku a Prachatický deník pro čtenáře. O soutěži jsme informavali zde.

Vítězné recepty:Bramborové taštičky
750 g ve slupce vařených brambor, 150 g polohrubé mouky, jedno vejce a 100 g hrubé mouky. Vytvoříme těsto, vyválíme a vykrajovátkem vytvoříme kolečka. Naplníme povidly, povaříme 6 minut. Na talíři přelijeme rozehřátým máslem a posypeme nastrouhaným perníkem smíchaným s cukrem.

Kuřecí vývar
Do hrnce dáme kuřecí skelet, 8 kuliček pepře, 4 kuličky nového koření, 4 stroužky česneku, jednu petržel, jednu mrkev, polovinu celeru, 1 lžíci másla, 1 lžíci sádla. Vaříme asi hodinu. Na másle smažíme mrkev a petržel, které pak přidáme do vývaru s libečkem a natí petržele. Přidáme nudle a játrovou zavářku.

Řízky naruby
Vepřové maso naklepeme, osolíme a opepříme. Řízky upěchujeme ve strouhance, obalíme ve vejci a smažíme v rozpáleném tuku dozlatova.


Nakonec se sešlo na dvacet receptů. Z nich pak Antonín Olah, vedoucí učitel odborného výcviku pro obor kuchař číšník, spolu s žáky oboru sestavili menu na tři dny. Pod dohledem učitelek Venduly Kabíčkové a Petry Fouňové ho žáci uvařili, podávali ve školní restauraci sv. Rafael a strávníci hodnotili, jak jim chutná.


Nejlepší známky získala polévka v podobě kuřecího vývaru od paní Evy. Mezi hlavními chody zvítězil smažený obrácený řízek s bramborovým salátem od pana Františka. A moučník? Jako nejlepší vyhodnotili strávníci bramborové taštičky s povidly od osmdesátileté paní Josefky. Ta taštičky s povidly vaří od svých dvanácti let. „Maminka mě je naučila, protože mi moc chutnaly. Stejně jako mým šesti sourozencům. Musela jsem je dělat i pro ně," napsala paní Josefka k receptu.


Antonín Olah se žáky školy její recept vylepšil. „Hotové taštičky jsme obalili v nastrouhaném perníku," vysvětlil. Z hodnotících strávníků pak škola vylosovala výherce soutěže Rodinné zlato. Tím je Jan Růžička z Vimperka.

O aktivitách Střední školy Vimperk v oboru kuchař - číšník ve školní restauraci sv. Rafael a také o nedávném pokusu o rekord s obřím vosím hnízdem čtěte také v těchto článcích.

Děti začalo řemeslo bavit, a to je hlavní

Budoucí kuchaře a číšníky připraví ve školní restauraci

Stovky vosích hnízd v jehlanu vytvořily český rekord