Taneční studio Crabdance o.s.  se během posledních týdnů zúčastnilo několika akcí. Mezi nejdůležitější patří regionální kolo Mistrovství ČR pro jižní Čechy a Vysočinu Taneční skupina roku 2013 v Jindřichově Hradci. Prvním krokem je  účast a postup z regionálního kola. Dalším kolem tanečního maratonu je Mistrovství Čech, které trvá celé 4 dny, Mistrovství Moravy, odkud postupuje 6 až 7 nejlepších choreografií z každé disciplíny do finálního kola. Zde se utkají jen ti nejlepší z nejlepších v několika kolech.

Taneční studio Crabdance  připravilo pro tento rok sedm nových choreografií.  Celkem na regionální kolo mistrovství vyjelo 100 tanečníků Crabdance od 4 do 18 let. Obsadilo tak všechny věkové kategorie 2 x mini, 2 x děti, 2 x junior a dospělí. Výsledkem regionálního kola  MČR a zároveň mezinárodní soutěže v Děčíně,  pro tanečníky  Crabdance  je celkem 6 x 1. místo, 2 x 2. místo , 1x bronz a 1 x 4.místo.

Během dubna se  Taneční studio Crabdance zúčastnilo mimo regionálního kola MČR v Jindřichově Hradci i mezinárodní taneční soutěže Dance Děčín 2013. Absolvovala ji pouze část tanečníků skrze náročnost akce, která trvala celkem 3 dny. Zde se setkala se zcela novými skupinami z různých koutů ČR a vytancovala si zde 1.místo, 2. místo a 3. místo.

Soutěže se celkem zúčastnilo na 2000 tanečníků. V těchto dnech se Taneční studio Crabdance postupně dle věkových kategorií zúčastňuje Mistrovství Čech a bojuje o postup na Mistrovství ČR, které bude letos v květnu opět natáčet ČT.

V kategorii mini do 8 let se zúčastnila choreografie Moniky Kobanové „Ferďáskův den", kterou představili tanečníci ve věku 4 až 5 let. Poprvé stáli na pódiu před tisíci diváky a v záři reflektorů. Poprvé vstávali ve čtyři hodiny ráno a v devět hodin již předváděli svou první taneční pohádku. Získali samé jedničky a tím 1. místo i přes to, že v kategorii byli nejmladšími účastníky. Druhou skladbou Crabdance v kategorii mini byli jen o rok starší tanečníci ve věku 6 až 7 let s choreografií Evy Květoňové „Snowbombarďáci", kteří tancují teprve druhým rokem a samé jedničky od poroty znamenaly další 1. místo. Dětičky v tomto věku si zaslouží obzvlášť velký obdiv. Už teď nám dokazují, co jsou schopny se naučit, zvládnout přes náročnost soutěže a únavu s tím spojenou. Jejich srdečný úsměv po celé akci tak nikdo nezapomene.

V kategorii děti do 11 let obsadilo Crabdance opět dvě skladby. Choreografii Moniky Kobanové „Zájezd do Fantazie" představili tanečníci ve věku 8 až 9 let. Jako nejmladší byli připraveni na velkou konkurenci. I tak odtancovali svou choreo s úsměvem, energií a obdivuhodnou chutí, což jim následně přineslo krásné  1. místo. Druhou choreografii Moniky Kobanové „ Queen po našem" v této věkové kategorii představili tanečníci ve věku 9 až 11 let. Protože někteří již tancují  5. rokem, byli zařazeni mezi profi tanečníky. Děti předvedly nejen skvělý taneční, ale i herecký výkon, který byl doplněn famózní hudbou F. Mercuryho. Vytancovaly si tak krásné 1. místo a zasloužený aplaus.

V kategorii junior do 15 let za Crabdance bojovaly opět dvě skladby Moniky Kobanové. Choreografii „Anděl s ďáblem v těle" představili tanečníci, kteří se stali v loňském roce vicemistry České republiky, o pouhý bod za prvním místem. Letos postoupili do nové věkové kategorie junior, kde si  ve svých 11 až 12 letech budou srovnávat taneční výkon s až o 4 roky staršími tanečníky.  Svou skladbu zatancovali jak nejlépe dokázali s lehkostí a zároveň ďábelskou jiskrou, která k ní patří. Výsledkem bylo skvělé 2. místo i přes věkový taneční rozdíl. Druhou choreografii v této kategorii „Není agent jako agent" představili naši nejstarší junioři  věku 14 let. Jde o skupinu 21 tanečníků, kteří byli zařazeni mezi profi skupiny a utkali se tak s těmi nejlepšími v tomto regionu. Výsledkem bylo 1. místo, kdy tanečníci skončili v objetí, s rozzářeným úsměvem a radostí nad tím, co dokázali.

V kategorii dospělých do 26 let Crabdance pokusilo své štěstí poprvé s devítičlennou skupinou ve věku 14 až 18 let v nejobsazenější disciplíně hip hop se skladbou „ Ladies play" a výsledkem bylo úžasné 4. místo. Jejich choreografové jsou externí lektoři z ČB, Martin Gálik a Tomáš Šíma, kteří se zúčastňují i letních tanečních soustředění a workshopů Crabdance.

Monika Kobanová