Pondělí
Prachatičtí zastupitelé před víkendem hlasováním posvětili rozhodnutí rady města. Ta schválila jednostranné zvýšení nájmů v městských bytech od ledna příštího roku skokově na 53,49 korun za metr čtvereční.
Deník: Nazvat páteční hlasování hlasováním je možná trochu nadsazené, i když zastupitelé, pravda ruce zvedali. Bohužel jen proto, aby se v drtivé většině jen zdrželi.
Úterý
Právě postoj zastupitelstva vyprovokoval nespokojené obyvatele k protestní akci. V úterý 17. listopadu přišli na velké náměstí, aby před prachatickou radnicí řekli nahlas, co si o zdražování nájemného myslí.
Deník: Spíše jde o to, co si myslí radnice a vládnoucí koalice. To se ale lidé v úterý na náměstí nedozvěděli, protože nikdo z nich mezi ně nepřišel. I když je více než zřejmé, že za tři dny by se jejich názory změnily jen zázrakem.
Středa
Pod krycím jménem Bolero obsadilo od rána do odpoledne několik desítek pracovníků Celního ředitelství České Budějovice dvě nejrozsáhlejší tržnice ve Strážném. Přestože se tu za uplynulý měsíc konaly tři menší kontroly, které odhalily padělky za zhruba tři miliony korun, ani ve středu nevyšli celníci naprázdno, když zabavili plagiáty za pět milionů korun.
Deník: Sice už se asi nedozvíme, proč celníci pro kontrolu zvolili krycí jméno shodující se s tancem, ale tanec to opravdu byl. Jeden z trhovců se rozvášnil tak, že si zatančil i s policií.
Čtvrtek
Celníci se na čas usadili mezi stánky ve Strážném. I když nebudou dozorovat pohyb na tržnicích po celých dvacet čtyři hodin, denní dohled by měl alespoň znepříjemnit prodej padělků světových značek a plagiátů CD a DVD.
Navíc si tentokrát přizvali pro větší dopad i pracovníky živnostenského úřadu a cizineckou policii a jisti si nebudou trhovci ani po cestě s padělky do tržnic.
Deník: Přestože nebudou celníci v pohotovosti celý den, těch pár hodin by mělo stačit, aby alespoň část z nelegálního zboží ze stánků zmizela. Možná, že za pár let budou mít adidasky zase jen tři místo čtyř či dokonce pěti pruhů
Pátek
Dvě stě padesát metrů, přesně tak dlouhá je nová komunikace ve Vimperku propojující ulici Boubínskou se Špidrovou. I když zatím slouží jako stezka pro pěší a cyklisty, ocení ji od jara především místní motoristé.
Zhruba v květnu totiž bude pro dopravu zcela uzavřen viadukt a oficiální objízdná trasa bude dlouhá 25 kilometrů. Místní si tak budou moci tuto vzdálenost podstatně zkrátit každý den.
Deník: Po mnoha letech, kdy se vimperský viadukt stával noční můrou hlavně kamioňáků, se blíží dostačující řešení. Město mu ještě navíc vyšlo vstříc a usnadní tak život stovkám místních obyvatel, kterým ještě ušetří nervy a peníze.
Sobota
Počet rodin, které se do Vimperka vrátily z dlouhodobého pobytu mimo město, zůstává stále stejný.
Všechny čtyři rodiny ale mají nyní problém s bydlením, protože narůstajícími dluhy vůči městu se o ně sami připravily.
Nově nyní zkoušejí od města získat pomoc v hmotné nouzi. Podle nich je totiž po dobu jejich nepřítomnosti někdo vykradl.
Deník: Těžko soudit bez důkazů. Proto i město oprávněně důkazy požaduje. Není se čemu divit. Důvěřuj, ale prověřuj. A pokud jde o někoho, komu zhořkla javorová limonáda a teď chce zase bez práce utrácet za chmelový nektar z cizího, opatrnosti skutečně nezbývá.