Pondělí
Zvukový záznam z jednání vimperských zastupitelů by měli mít možnost přehrát si nejen zastupitelé a pověření úředníci města, ale i každý z obyvatel města. Nejpozději do tří týdnů by měli lidé najít na webových stránkách města  zvukový záznam z jednání.
Deník: Možná to nebude všem  po chuti, ale  odpadnou dohady, kdo a jak co řekl.

Úterý
Nečekané komplikace před začátkem nové turistické sezony čeká na oblast Stožecka a Novopecka. Služba železniční a dopravní cesty se totiž v polovině března pustila do rozsáhlé rekonstrukce železniční trati mezi Horní Planou a Novým Údolím. Nejcitelněji se výluka, která potrvá až do konce června, dotkne Vltavské cesty. Na tu mají zákaz vstupu chodci, kolaři i bruslaři, aby nebyli ohroženi náhradní autobusovou dopravou.
Deník: Snad to region bez návštěvníků ještě jednou vydrží.

Středa
Pondělní výuku v Základní škole nečekaně přerušilo anonymní oznámení, že se ve škole nachází bomba. Více než tři stovky dětí a tři desítky dospělých muselo opustit školu.
Deník: Jen aby to nebylo tak, že pachateli rodiče zakáží na čtrnáct dnů dívat se v televizi na pohádky.

Čtvrtek
Vimperkem zahýbaly černé stavby v jedné z okrajových částí města. Dva rodinné domy a dvoumetrový betonový plot kolem celého pozemku stojí na pronajatém pozemku města bez stavebního povolení. Stavebník sice zažádal o dodatečné stavební povolení, to ale dosud nemá a staví dál.
Deník: Zákony musí platit pro všechny. Město je sice  na podobné jednání krátké, ale bránit se může a také bude. Stavebníkovi alespoň zvýší nájem za pozemek, na kterém černé stavby postavil.

Pátek
Diskuse, která se rozpoutala počátkem týdne kolem nepovolených staveb ve Vimperku, se přiostřila. Jeden z majitelů nemovitostí v dotčené lokalitě není spokojen s postupem městského úřadu proti stavebníkovi černých staveb a uvedl, že stavba je symbolem korupce na městském úřadu ve Vimperku. Vedení radnice nyní zvažuje kroky, kterými se chce proti takovému nařčení bránit.
Deník: Demokracie má tu výhodu, že nikomu nezakazuje vyslovit byť sebekritičtější názor. Jen by ale člověk měl vždy pečlivě vážit, co řekne a má-li pro svá veřejně pronesená tvrzení dostatek důkazů.

Sobota
Dohromady o čtyřicet šest milionů korun žádají Netoličtí na opravu cest a chodníků. Spoluúčast by byla až sedm milionů korun. Zatím ale nevědí, kde by na ni vzali. Není totiž jasné, kolik dostanou a jaké ceny vysoutěží.
Deník: Jen málo dotací asi klapne, ale i tak by Netoličtí měli nejprv dvakrát měřit a pak teprv řezat.