Pondělí
Úspory a zase úspory. Ty byly nejdůležitější  při sestavování rozpočtu města Prachatice pro  rok 2014. Prachatičtí šetří, kde se dá, aby mohli na druhé straně investovat. A jde o investice  v řádu desítek milionů korun. Například jen výstavba nového sběrného dvora bude stát přibližně padesát osm milionů korun a plánované hřiště pro hokejbal a bruslení by mělo stát asi 19,5 milionu korun.
Deník: Musíte se snažit, pane správce, jinak vás vyměníme. Tak tuhle památnou větu  z Postřižin mají možná prachatičtí zastupitelé  na paměti také. Ostatně je k tomu důvod, vždyť na podzim budou opět komunální volby a kdo ví, kolik z nich si opětovně získá důvěru voličů. Jen je třeba mít na paměti i to, že cesta do pekla je dlážděná samými dobrými skutky.

Úterý
Konec roku slavili příznivci recesistických akcí a milovníci cestování vlakem na Kubově Huti při silvestrovské jízdě, tentokráte s detektivní tématikou. O zábavu na konec roku tak bylo postaráno měrou vrchovatou.
Deník: Pokud by náhodou chyběla nějaká zápletka pro silvestrovskou detektivku, klidně by jí mohlo být řešení otázky, kdo letos ukradl na Šumavě sníh. A rozuzlení? Jak prosté, milý Watsone, nelze ukrást něco, co prostě není. A kdy tedy bude na Šumavě sníh? No přece až napadne.

Středa
Prachatičtí ani letos nevynechali příležitost setkat se na vrcholu Libína. Odměnou za kratší i delší stoupání byl pro všechny účastnický list a především nádherný výhled do kraje z vrcholu rozhledny. Tak ať je ten letošní rok šťastný a veselý.
Deník: Jak na Nový rok, tak po celý rok. Tohle platí opravdu jen jako říkanka. Kdyby to měla být pravda, byli by policisté, hasiči i záchranáři celý rok skoro bez práce a na Libíně by nebylo k hnutí. Ale co, i jeden klidnější den v roce je přece fajn.

Čtvrtek
Miminkem za měsíc listopad se na základě hlasování čtenářů Prachatického deníku stala Kristýna Chvostová ze Šumavských Hoštic.
Deník: Nezbývá, než pogratulovat.

Pátek
Podle policejních expertů je zřejmé, že požár v objektu bývalé ubytovny ve Lhenicích někdo založil úmyslně. Alespoň v tom je tedy jasno. Co ale bude dál s objektem, ze kterého zbyla jen zděná nadzemní část, už tak jasné není. Prachatický stavební úřad momentálně řeší jen činnost vlastníka, týkající se zajišťovacích a úklidových prací na požářišti.
Deník: Tak uvidíme, čím v letošním roce majitel spáleniště  Lhenické překvapí.

Sobota
Netolické kotce jsou prázdné, všichni psi ještě před koncem roku našli nový domov.
Deník: Dobrá práce. Sice ji ulehčuje fakt, že městský strážník v sukních zná město jako svoje boty, ale i tak má za sebou dost práce s tím, aby umístil třeba štěňata.