Pondělí
S rozhodnutím radních nejsou ani v nejmenším spokojení husinečtí pedagogové. Radní zvolili ředitelkou školy Věru Krausovou, výběrová komise doporučila na prvním místě stávající husineckou učitelku Evu Zemanovou. Radní si za svým rozhodnutím ale stojí.
Deník: Jen těžko se lze divit, že se učitelé zlobí. Právo veta má ale zřizovatel a některé jemu přisuzované chyby  jsou vše, jen ne objektivní. Konec konců, jsou to zástupci zvolení. Kolik učitelů jim asi dalo ve volbách svůj hlas?

Úterý
Šedesát zájemců o místo se přihlásilo ve Volarech do výběrového řízení na volná místa v hotelu Bobík. Na post provozního devatenáct lidí. Hotel budou rozjíždět čtyři číšníci a stejný počet kuchařů.
Deník: Jestli ve Volarech něco není, tak práce. Jestli volarské Bobík zachrání, je ale otázkou.

Středa
Prachatičtí zastupitelé se rozhodli necouvnout a i když vzali na vědomí petice pro a proti stavbě hokejbalového hřiště, revokovat svoje usnesení nechtějí.
Deník: Názor voličů je důležitý, o tom žádná, ale s peticemi se ve městě nějak roztrhl pytel. Iniciátoři petice proti výstavbě se zlobí, že je radnice neposlechla a stavět chce. Možná by teď oni měli poslechnout názor těch, kteří se v převaze vyjádřili pro výstavbu.

Čtvrtek
Hned první den, kdy bylo v Prachaticích otevřeno veřejné koupaliště, se jeden z návštěvníků zranil na tobogánu. Koupaliště bylo otevřeno pro ty, co se chtějí opalovat. Vedení bazénu zjišťuje, proč na tobogánu vůbec někdo byl.
Deník: Hlasy, že na koupališti, které bylo otevřeno jen na opalování, měl být dozor, překvapují. Proč by byly v areálu plavčíci, když do vody nikdo nesměl? Za chvíli budou všude gumové obrubníky a kulaté rohy.

Pátek
Ve čtvrtek odpoledne otřásl areálem v Mlýnské ulici v Prachaticích  výbuch. Zřejmě při svařování nádrže nákladního auta nádrž vybuchla. Na místě byli těžce zranění dva muži, třetí lehce. Zranění byla tak vážná, že muže musel transportovat vrtulník.
Deník: Bez komentáře.

Sobota
Základní škola, přesněji otázka nové ředitelky, se v Husinci znovu dostala na přetřes. Tentokrát vyrazil pedagogický sbor rovnou na zastupitelstvo a chtěl od radních slyšet, proč ředitelskou židli neobsadí jejich kolegyně. Zvrátit rozhodnutí rady se jim nepodařilo, neprošlo ani hlasování o doporučení radě revokovat svoje usnesení.
Deník: Pohnutky pedagogů jsou jasné – chtějí mít v čele člověka, kterého znají. Radnice chce zase pro sebe partnera. Dva rozdílné úhly pohledu. To, že učitelé vyrazili na zastupitelstvo, je vcelku pochopitelné. Méně už pak forma, jakou se do diskuze všichni přítomní, zastupitele a radní nevyjímaje, opřeli. Z diskuze se chvílemi stávala nerozeznatelná změť hlasů a objektivní názory střídaly spíše  osobní výčitky.