Pondělí
Informace o tom, že už jsou všechna pracovní místa v Městském hotelu Bobík ve Volarech obsazena, se podle jednoho ze dvou jednatelů společnosti Iva Rolčíka zdaleka nezakládají na pravdě. Zájemci o práci v hotelu Bobík, který by se měl otevřít prvního srpna, se dál mohou hlásit až do konce května, ale pouze písemně. Tím, koho vyberou jako prvního, ale bude provozní hotelu, se kterým pak chtějí jednatelé vybrat zbylý personál.
Deník: Při nedostatku pracovních příležitostí nejen v samotných Volarech bude jistě z čeho vybírat. Pro nový hotel bude ale hodně důležitá kvalita, která se množstvím nahradit nedá.

Úterý
Zatímco betonová zámková dlažba stará šest i více let stále drží, novější se rozpadá nejen po kusech, ale rovnou v celých plochách. Takové zkušenosti mají Prachatičtí po celém městě. A vedení města už došla trpělivost a dodavateli dalo jasně najevo, že pokud se kvalita nezlepší, bude se ohlížet jinde. Firma zareagovala a městu zdarma dodá zhruba kamion zámkové dlažby na nutné opravy. To je potěšující informace zejména pro slabozraké a nevidomé, pro které jsou speciální dlaždice důležitým vodítkem při jejich cestě po městě. Rozpadlá dlažba jim totiž v orientaci moc nepomáhá.
Deník: Vidoucí člověk může nad rozpadající se dlažbou kroutit hlavou a nebezpečným místům se vyhne. Nevidomý ale takovou možnost nemá, a pokud se z pomůcky stane past nebo nebezpečné místo, je třeba tvrdě jednat.

Středa
Deky a opalovací krémy si budou muset letos Vimperští vybalit jinde, pokud se budou chtít koupat v otevřeném koupališti. To vimperské totiž letos a dost možná ani v příštím roce neotevřou. Vimperští zastupitelé totiž definitivně rozhodli, že upřednostní úsporu a prostor pro přípravné práce na novém areálu před jednou sezonou rozpadajícího se letního koupaliště.
Deník: Naštěstí zdravý rozum zvítězil nad populismem a honbou za politickými bodíky za každou cenu. Každý rozumný člověk musí pochopit, že je lepší oželet na Šumavě zřídkavých opravdu horkých dnů a mít jistotu kvalitnějšího koupaliště, než si i za cenu rostoucích nákladů na provoz vyvzdorovat pár dnů slunění ve městě navíc.

Čtvrtek
Stovky školáků z pátých a devátých tříd na Prachaticku procházejí v těchto dnech testováním. V počítačových učebnách vypracovávají testy z českého jazyka, matematiky a cizího jazyka. Jedná se o druhý ročník ověřování výsledků žáků v počátečním vzdělávání.
Deník: Není od věci otestovat si čas od času znalosti školáků a mít tak srovnání, jak jsou na tom děti třeba z druhého konce republiky. Možná, kdyby ale zůstalo u starých dobrých poctivých jednotných osnov, nemuselo by se srovnávat nic. Bude určitě zajímavé počkat si na vysvětlení, proč se některé školy tak diametrálně ve znalostech svých žáků liší.

Pátek
Padesát tisíc korun, jako pojistku proti spekulantům, odsouhlasili v pondělí vimperští zastupitelé v případě prodeje volného bytu v jednom z domů v Klostermannově ulici. Chtějí tím zabránit spekulacím, které by vedly k cílenému snižování prodejní ceny ze strany některých zájemců. Kdo by chtěl podobným způsobem tlačit cenu dolů, musí počítat s tím, že přijde o padesát tisíc korun.
Deník: Poctivost se vyplácí v každém případě a ne vždy musí dojít snaha ušetřit za každou cenu kýženého výsledku. Není divu, že se město rozhodlo ochránit si kaucí peníze ne vlastní, ale ostatních lidí ve městě.

Sobota
Prachatická radnice se zbavila odpovědnosti a na výběrová řízení na firmu, která postaví hřiště na hokejbal a opraví volejbalové kurty, raději najala odborníka.  Podle starosty Martina Malého je totiž dotace vysoká a možnost a kritéria tak přísná, že se radnice raději pojistila.
Deník: Případné zkrácení dotace by asi město nepoložilo, ale chyba by rozhodně byla vodou do mlýna odpůrců hřiště v parku Mládí. Kritiku tak město nechce připustit, i když to bude nějakou tu korunu stát.