Pondělí
Prodloužení rekonstrukce Rumpálovy ulice v Prachaticích znamená také delší trvání provizorní přístupové panelové komunikace přes pole. Ta by ale nemusela sloužit pouze těžké technice a obyvatelům ulice do doby dokončení oprav, ale také při stavbě hřiště plánovaného v souvislosti s výstavbou obchodního centra v Krumlovské ulici.
Deník: O hřišti je rozhodnuto, kdy se do něj firma pustí, záleží na termínu, kdy začne stavět obchodní centrum. A ten ještě není znám.

Úterý
V péči o sportovní zařízení ve Vimperku se chystá zásadní změna. Dosud měla tuto činnost ve své náplni příspěvková organizace města Sportovní tělovýchovná a rekreační zařízení. V květnu by její práci měla převzít společnost Městské služby. Touto změnou uspořené peníze by měly putovat do oprav sportovišť.
Deník: Vimperákům se už delší dobu stav sportovišť nelíbí. Tak snad se dočkají změn nejen papírových.

Středa
Na činnost mládežnických sportovních oddílů poskytne město Vimperk z rozpočtu v letošním roce 650 tisíc korun. Sportovní komise, která příspěvky navrhuje na základě žádostí jednotlivých oddílů, tak dostala oproti loňskému roku o padesát tisíc korun víc.
Deník: Každá koruna je dobrá. A má-li podpořit aktivity dětí a mládeže, které navíc míří do sportu, šetřit by se nemělo. Snad se povede v příštím roce najít další peníze navíc.

Čtvrtek
Obyvatelé ulic Chelčického, U Studánky a Rumpálova zažívají první dny  z dvouměsíčního pekla. Před jejich vchody chybí asfalt, který nahradily výkopy při výměnách vodovodního a kanalizačního potrubí. Na několika místech v Prachaticích se město pustilo do rozsáhlých oprav.
Deník: Není kouře bez ohně a oprav bez výkopů, překopů a nějakého toho nepohodlí. Na pár let ale bude zase vystaráno. Tedy alespoň někde.

Pátek
Po měsících čekání konečně došlo na to, že lidé z technických služeb začali odstraňovat nepovolené bilboardy u silnic druhých tříd na Prachaticku. V tomto týdnu zmizely reklamní cedule u Starých Prachatic, Bělče a Netolic. Bilboardy ještě ani pořádně neležely ve skladu a na dvoře u silničářů už přešlapoval zástupce firmy, která je montovala, aniž by ho kdokoliv o demontáži informoval.
Deník: Některé zprávy se zkrátka šíří rychlostí blesku. Že stejně rychle firma nereagovala na výzvy k odstranění poutačů?

Sobota
Na devadesát devět procent by mělo město dostat dotaci na vybudování sběrného dvora a kompostárny. Zatím čeká na oficiální potvrzení.  Pokud dotaci dostane, letos vybere dodavatele prací. Celkové náklady zatím nelze odhadovat, ty ukáže výběrové řízení.
Deník: Otázka, kam s posekanou trávou, by už zahrádkáře trápit neměla. Tedy alespoň ty, kteří si jí vůbec někdy položili.