Pondělí
Ještě do konce pololetí letošního roku by se ve městě mohla rozjet ve zkušebním provozu třídicí linka na separovaný odpad. Ta by mohla po spuštění plného provozu dát práci až třem desítkám lidí. Ovšem z lidí, kteří hledají zaměstnání, tam nenajde uplatnění nikdo. Podle zástupce investora tam budou jen ti, kteří hledají práci,
Deník: Poněkud neotřelá filosofie, ale má svou logiku. Chtějí vydělat a dát lidem vydělat. K tomu ale potřebují ty, kteří hledají práci.

Úterý
Tajenka se jménem sportovce, který získá titul toho nejúspěšnějšího za uplynulý rok, byla rozluštěna v pondělí večer ve Vimperku. Tím nejúspěšnějším sportovcem okresu Prachatice za rok 2012 se stal již podruhé triatlonista Martin Debnar.
Deník: Vystoupat na stupně vítězů stojí hodně potu a dřiny, i když se jedná jen o ty pomyslné při vyhlašování výsledků ankety. Vždyť i za nimi se ukrývají stovky hodin při trénincích a pak při boji s tvrdou konkurencí a vlastními silami.

Středa
Zatímco v okolních krajích směrem na východ se obyvatelé zapotili opět při úklid sněhu, jih Čech se tentokrát obešel bez kalamitních stavů. Na šumavské kopce a do bílých stop proto mířilo víc návštěvníků. Nepořádek po sobě podle starostů horských obcí ale nenechávají, i když jich například Kvildou projde ročně více než tři čtvrtě milionu.
Deník: Je to vždy jen a jen o lidech. Naštěstí většina návštěvníků Šumavy se pořád chová slušně.

Čtvrtek
Pouze osm rodičů budoucích prvňáčků projevilo při zápisech v Základní škole Národní v Prachaticích zájem o montessori třídu. Ta se nejspíše tedy od září neotevře. Ředitelka hana Bolková se ale  myšlenky na otevření montessori třídy nevzdává.
Deník: Jen snaha tentokrát nestačí. Málo platné, pořád platí, že čím víc, tím líp.

Pátek
Peníze, s nimiž už nikdo nepočítal, najednou padají prachatickým zastupitelům do klína. A jde dokonce o téměř šestnáct milionů korun. Zástupci regionálního operačního programu totiž 
v týdnu oslovili město Prachatice, zda má ještě stále zájem o dotaci na stavbu plochy pro bruslení a hokejbal. V pondělí se musejí zastupitelé rozhodnout, zda peníze chtějí, nebo ne.
Deník: Hloupý, kdo dává, hloupější, kdo nebere. I tak by mohli ve svém rozhodování uvažovat zastupitelé, kteří navíc před nedávnem zvedli ruku pro to, že hřiště i dotaci chtějí. A tvrdit teď něco jiného, by bylo přinejmenším hodně podivné.

Sobota
Prachatičtí mají možnost získat dotaci na zateplení a výměnu oken dvou budov mateřských škol. Vypadá to tak, že ještě letos budou další objekty opraveny. Peníze ale musejí uvolnit zastupitelé až v pondělí odpoledne.
Deník: Děti by si nová okna určitě zasloužily, tak šťastnou volbu, páni zastupitelé