Pondělí
Letní prázdniny skončily a děti vyrazily v pondělí opět do školy. Prachatické přechody proto obsadily hlídky dopravních a městských policistů. V ulicích Národní a Vodňanská navíc první školní dny doprovázejí rekonstrukce.
Deník: Školáci ve Vodňance to nemají jednoduché už podruhé. Vloni se museli uhýbat řemeslníkům na lešení, letos zase na silnici. Všechno zlé je ale pro něco dobré.

Úterý
Vašek Hošna z Netolic hned první školní den dostal od starosty Oldřicha Petráška vyznamenání rady města za statečnost a odvahu. Na začátku prázdnin totiž  zachránil topící se kamarádku Moniku.
Deník: Je skvělé vědět, že hrdinové ještě nevymřeli. Škoda, že mladý dobrovolný hasič Vašík neuvažuje o tom, že se stane záchranářem. Chce být kuchař. Tak ať se mu jeho sen splní.

Středa
Život v obcích Národního parku Šumava nikdy nebyl pro místní obyvatele lehký. Když se ale lidé vzpamatovali ze zákazů vstupu a začali si ten svůj kraj zvelebovat, chybí jim práce. Jistoty, že mohou vykonávat těžkou práci v lesích, také v posledních měsících ubývá. Od příštího roku prý bude ještě hůř. Správa parku nemá peníze na mzdy. Lidé se proto chtějí stěhovat jinam, kde se jim bude žít snáz.
Deník: A to obce ještě přijdou o miliony korun vinou změny rozpočtového určení daní.  Vypadá to, že už ani turisté na Šumavu peníze nepřinesou, když obcím nezbude na udržování stop a cyklostezek. Asi jen aktivisté si mnou ruce, že už konečně na Šumavě nebude ani noha.

Čtvrtek
Opravy silnice v Němčicích končí. Končí také objížďka přes Podeřiště. Zmizí také jeden z přechodů na obchvatu Netolic a řidiči před nimi budou muset zpomalit. Jen semafor v Němčicích zůstane, na opravené silnici prý bude potřeba víc než kdy jindy.
Deník: Jásot, páni řidiči, ještě není na místě. Jízdu zpomalí nástřik vodorovného značení. Zatím jsou u silnice jen patníky. A někdy příště se silničáři pustí do oprav mostů.

Pátek
Změna v rozpočtovém určení daní vytáhne do boje starosty všech obcí na Šumavě. Chystají se blokovat hranice nejen ve Strážném. Problém se týká celého pohraničí, nejen obcí na jihu Čech. Zatím to vypadá, že spojí síly všichni  podél české hranice.
Deník: Jak jinak mají nahlas říci, že je rozhodnutí nespravedlivé. Doufáme, že už je konečně někdo nahoře uslyší a přidá pár kaček, aby obce mohly dál existovat.

Sobota
Ve čtvrtek večer, poslední den objízdné trasy z Podeřiště na Novou Hospodu, tam havaroval kamion. Zůstal uvězněný ve stoce celou noc a teprve v pátek se ho podařilo odstranit. Prý se s autem utrhla krajnice.
Deník: Je až zázrak, že se na úzké cestičce mezi vesničkami nestal horší karambol. To se asi kamioňáci museli hóódně hlídat.