Prachaticko – Co přinesl poslední týden na stránkách Prachatického deníku? Každou neděli najdete na tomto místě přehled událostí.

Pondělí
Město Prachatice chce prolomit stavební uzávěru na pozemcích v okolí střelnice. Prachatičtí střelci s tím souhlasí, a proto usilovně hledají místo, kde by mohli novou střelnici postavit. Vypadá to, že se pozemek rýsuje. V každém případě mají obě strany čas zhruba dva roky .
Deník: Je sice parádní, že oba tábory našly společnou řeč, jenže to ještě nepromluvil dav. A jak říkaly informace tak trochu pod pokličkou, už se vznesla vlna nevole. Nezbývá než dodat, že když se dva perou, tak třetí se zákonitě bude smát.

Úterý
Volarští mají snahu snížit úniky tepla z plaveckého bazénu a shání na to peníze. Dotace na vnitřní úpravy ale asi nebudou k mání, a tak budou muset investovat postupně a ze svého rozpočtu.
Deník: Ono se ne nadarmo říká, že nemusí pršet, ale stačí když kape. Věříme, že Volarským se povede bazén dát do kupy pěkně po kouskách, a to pak teprve bude pokoupáníčko.

Středa
Prachatičtí letos vyslyší nářky obyvatel ze sídliště Na Sadech. Peníze, které mají v rozpočtu připravené na opravu komunikací ve městě, totiž investují tam. Opravy tak čekají některé silnice a chodníky před jednotlivými domy. V dalších letech se pak zaměří i na ostatní místa v lokalitě.
Deník: Panelové sídliště je hotové a není kam investovat. Bledá závist lidí z druhého konce města tak konečně vezme za své. My jen doufáme, že záměr investovat na Sady nevezme za své, protože se najde zase  něco důležitějšího.

Čtvrtek
Město Netolice projevilo zájem o koupi areálu autokempu Podroužek. V současné době tak radnice vyjednává o ceně zhruba poloviny pozemků, jejichž celková výměra je asi třicet tisíc metrů čtverečních. Radnice prý má s areálem své záměry.
Deník: Jen, aby nepřišel kupec, jenž nabídne za pozemky tučnou sumu. Město by totiž asi ostrouhalo, protože jeho rozpočet už léta dává tušit, že na investování mnoho nezbývá a také je to vidět.

Pátek
Počasí si zase hrálo. Předpovědi meteorologů se vyplnily do puntíku především ve Volarech. Přišla taková bouřka, že stromy na náměstí padaly na silnici jako sirky a voda vyplavila i objekty, které jindy zůstávají suché. Na volarských ulicích místy leželo i třicet centimetrů krup.
Deník: Volarští  pohromu zvládli na jedničku. Nezbývá než jim přát, aby už žádná další nepřišla a oni měli klidné léto.

Sobota
Společnost Google v týdnu zveřejnila záběry měst a jejich ulic po celých jižních Čechách. Lidé se tam tak mohou najít, když loni v létě zalévali květiny v oknech nebo sekali zahrádku. Jihočeši jsou pro všechny jako na dlani.
Deník: Jen, abychom si za pár let neprohlíželi on line, co má tetička na druhém konci světa na talíři. Počítáme, že i takové věci oko velkého bratra dokáže.